Krzysztof Kozak

KRZYSZTOF KOZAK – urodził się 12 listopada 1968 roku. W środowisku artystycznym znany również jako Kozak i Cosa Nostra. Od lat zajmuje się promowaniem kultury hiphopowej. Przez niektórych jest uważany za ojca chrzestnego rapu w Polsce. Pod jego skrzydłami zaczynały takie sławy, jak choćby Sokół czy Peja. W przeszłości Krzysztof Kozak był właścicielem oficyny PH Kopalnia oraz współzałożycielem wytwórni muzyki heavymetalowej Morbid Noizz Productions. W 1995 roku powołał do życia szalenie popularną w tamtych czasach wytwórnię R.R.X. Razem z Arkadiuszem Delisiem tworzył także magazyn „Klan”, który poświęcony był kulturze hiphopowej.

Krzysztof Kozak – działalność muzyczna


Krzysztof Kozak sam tworzy rapowe numery. Oprócz tego pomagał przy powstawaniu takich znanych krążków, jak choćby „WYP3 kolejna część” Borixona, „Superelaks” Onara i O$ki czy też „Stara szkoła rapu” kultowej grupy Wzgórze YA-PA 3. W jego wytwórni nagrywali również tacy popularni raperzy, jak Tede, Chada czy Pih.

Krzysztof Kozak – książka o początkach kultury hiphopowej w Polsce


W 2021 roku na rynku pojawiła się książka „Za drinem drin, za kreską kreska”. Krzysztof Kozak w rozmowie z Hubertem Kęską zdradza kulisy powstania legendarnej wytwórni R.R.X. Przy okazji opowiada o narodzinach kultury hiphopowej w Polsce. W książce nie brakuje barwnych i pikantnych anegdot. Krzysztof Kozak rozlicza się w niej również z niełatwą przeszłością i opowiada o aferach ze swoim udziałem. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów rapu.

Lista książek: Krzysztof Kozak

24,50 zł 24,50 zł - najniższa cena 42,99 zł - cena detaliczna