Krzysztof Kwaśniewski

Polski etnolog i socjolog kultury urodzony 23 lipca 1927 roku w Gnieźnie. Zdobył dyplom na Uniwersytecie Jagiellońskim z dziedzin nauk politycznych, prawa i socjologii. Jest autorem wielu publikacji książkowych oraz byłym współzałożycielem i współredaktorem naukowym półrocznika "Sprawy Narodowościowe - seria nowa".

Lista książek

Legendy wrocławskie i dolnośląskie - Krysztof Kwaśniewski | mała okładka
-42 %

Legendy wrocławskie i dolnośląskie

Krysztof Kwaśniewski

Jak założono Wrocław i jaka jest tajemnica Wielkiego Stawu? Gdzie we Wrocławiu diabły porywają pijaków? Czy w Nysie Kłodzkiej żyją wodniki, a na Łysym Garbie smok?
W tym fascynującym zbiorze legend i podań dolnośląskich znajdziecie historie najdawniejsze – o dzwonie biednego grzesznika, pławieniu czarownic i karzełku z wieży kościoła Św. Elżbiety. Dowiecie się, skąd się wzięła nazwa Milicza, co robił w Su[...]

Więcej

49,90 zł

29,16 zł

Legendy poznańskie - Krzysztof Kwaśniewski | mała okładka
-40 %

Legendy poznańskie

Krzysztof Kwaśniewski

Dlaczego diabeł kusił poznaniaków nad Wartą, a Jagiełło nie chciał z nim zadzierać? Skąd wzięła się jelenia głowa w synagodze? Gdzie w Poznaniu znajdziecie skarby i po której ulicy spacerują duchy?
W tym bogatym, najpełniejszym wielkopolskim zbiorze legend i podań odkryjecie historie najdawniejsze – o założeniu i nazwie Poznania, o św. Wojciechu, jak w nim się zatrzymał, o dramacie księżnej Ludgardy czy o [...]

Więcej

49,00 zł

29,16 zł