Maciej Czarnecki

Lista książek

Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym - Maciej Czarnecki | mała okładka
-42 %

Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym

Maciej Czarnecki

Choć pięciomilionowa Norwegia przyciąga Polaków wysokimi zarobkami i poziomem życia, na idealnym obrazie tego kraju jest rysa. Barnevernet – instytucja siejąca postrach, przed którą imigranci z Europy Wschodniej ostrzegają się na forach internetowych: zabiera dzieci, rozdziela rodziny, posądza rodziców o niestabilność psychiczną, podburza małoletnich do zeznawania przeciwko bliskim.

Czy jednak na pewno wsz[...]

Więcej

39,90 zł

22,99 zł

Rozwój organizacyjny a problemy wzrostu przedsiębi

Maciej Czarnecki

Rozważania zawarte w książce dotyczą pytań, na które teoria i praktyka zarządzania nie udzielają wyczerpujących odpowiedzi:
- dlaczego jedne przedsiębiorstwa rosną, a inne nie?
- dlaczego jedne przedsiębiorstwa przeprowadzają wewnętrzne reformy w odpowiedzi na wyzwania związane z coraz większą skalą prowadzonej działalności, podczas gdy inne nie potrafią dokonać niezbędnych zmian?
- w jaki sposób zapewnić w[...]

Więcej

58,01 zł

Skandynawia HALAL. Islam w krainie białych nocy - Maciej Czarnecki | mała okładka
-31 %

Skandynawia HALAL. Islam w krainie białych nocy

Maciej Czarnecki

Feministki w hidżabie, muzułmańska społeczność LGBT, drużyna piłkarska uchodźców z Kurdystanu, która awansowała do szwedzkiej ekstraklasy. Twarz islamu w Skandynawii jest wielowymiarowa i nieoczywista. To też problem "zabójstw honorowych", działalności salafitów, wyobcowania niektórych społeczności. Przyjrzenie się temu z bliska to lekarstwo na fake newsy i niewiedzę o życiu muzułmanów w Europie.
Gdy polity[...]

Więcej

39,99 zł

27,71 zł