Magda Danaj

Magda Danaj jest z wykształcenia rysowniczką i ilustratorką, absolwentką Filologii Polskiej i niedoszłą teatrolożką oraz filmoznawczynią. W swoich pracach zorientowana jest głównie na podkreślanie roli tekstu. Przez pewien okres zajmowała się pracą dziennikarską, grafiką, a także była PR-owcem. Pracowała z agencjami artystycznymi, uczestniczyła również we współtworzeniu wydarzeń o charakterze komercyjnym. W dorobku artystycznym Magdy Danaj istotna jest współpraca z siecią Empik, Amnesty International, Centrum Praw Kobiet, Netflixem, Showmaxem, Ikeą, Wedlem, a także Gdańskim Centrum Filmowym czy marką Semilac.

Magda Danaj – artystyczna dusza


Danaj jest organizatorką wielu wystaw, wystawek, wernisaży czy spotkań. Jej prace wystawiane były między innymi w Muzeum Karykatury w Warszawie, w Dworku Białoprądnickim, a także w gdańskim Cafe Składak czy w Stacji Delux. Ponadto, organizuje swoje wernisaże w Zatoce Sztuki w Sopocie, w klubie Żak w Gdańsku, w Art Bistro Stalowa w Warszawie czy w Saloniku literacko-artystycznym w Inowrocławiu.

Jedyny w swoim rodzaju planner graficznyMagda Danaj to autorka ilustrowanych przez nią samą kalendarzy. Do najpopularniejszych z nich należy Porysunnik. Planner ten wyróżnia się funkcjonalnym podziałem na pamiętnik, notes ilustrowany, album do planowania, a także cytaty motywacyjne i rysunki współodczuwające.

Lista książek: Magda Danaj

54,39 zł 55,99 zł - najniższa cena 79,99 zł - cena detaliczna

Porysunnik - Danaj Magda | mała okładka

Porysunnik

Magda Danaj

8.9 / 10 (18 ocen)

9,00 zł 9,00 zł - najniższa cena 79,99 zł - cena detaliczna