Małgorzata Niezabitowska

dziennikarka, pisarka, rzecznik pierwszego niekomunistycznego rządu RP. W latach osiemdziesiątych na Zachodzie ukazywały się jej reportaże pokazujące prawdę o Polsce Ludowej. Opublikowała m.in. Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (książka z fotografiami Tomasza Tomaszewskiego wydana w 1986 w USA; wyd. pol: 1993), Poszukiwanie Ameryki (1993), Prawdy jak chleba (2007). Odznaczona Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta i przyznanym jej przez uczestników bitwy Medalem Monte Cassino.
www.niezabitowska.pl

Lista książek

Składana wanna

Małgorzata Niezabitowska

Opowieść o pięciu rodach, przodkach Małgorzaty Niezabitowskiej, to epicka saga pełna dramatycznych wydarzeń, gwałtownych namiętności oraz anegdot i wzruszeń, jakich próżno szukać w wielu powieściach. Ożywająca pod piórem autorki przeszłość pokazuje, że prawda jest dużo bardziej interesująca niż fikcja.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

W twoim kraju wojna! - Małgorzata Niezabitowska | mała okładka
-35 %

W twoim kraju wojna!

Małgorzata Niezabitowska

Grudzień 1981, stan wojenny. Nie działają telefony, granice są zamknięte, na ulicach stoją czołgi. Małgorzata Niezabitowska i fotograf Tomasz Tomaszewski, wbrew surowym zakazom, dokumentują rzeczywisty obraz tamtych dni. Przemycone zdjęcia i specjalnie redagowany konspiracyjny dziennik Niezabitowskiej błyskawicznie ukazują się m.in. we francuskiej i włoskiej prasie. To dzięki temu materiałowi świat zachodni[...]

Więcej

39,00 zł

25,20 zł