Małgorzata Walewska

Małgorzata Walewska urodziła się 5 lipca 1965 roku w 1994 roku. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie profesor Haliny Słonimskiej. Walewska biegle posługuje się 5 językami. Potrafi wykonywać utwory operowe w 12 językach świata. Małgorzata Walewska od 1991 roku jest związana z największymi operami i teatrami muzycznymi świata. Jej typ głosu to mezzosopran.

Małgorzata Walewska – uznana śpiewaczka operowa


Walewska ma na swoim koncie liczne występy w teatrach i operach całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Brała udział w operach wystawianych na deskach Fińskiej Opery Narodowej w Helsinkach, National Opera w Waszyngtonie, National Opera Baltimore, a także Teatro Real w Madrycie czy Teatro Comunale Di Bologna. Ponadto, Walewska miała przyjemność występować w operze w Seattle, w San Francisco, Las Palmas de Gran Canaria, w Luksemburgu i w Atenach. Zagrała tytułową rolę w operze „Carmen” Georga Bizeta i zadebiutowała w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, jako Dalila w „Samsonie i Dalili”, u boku Jose Cury.

Laureatka nagród i wyróżnień za krzewienie kultury


Małgorzata Walewska została zaliczona przez Tygodnik Times do grona 10 najsłynniejszych Polaków. W konkursie Perły Polskiej Gospodarki 2008 roku została ona uhonorowana Perłą Honorową za krzewienie kultury polskiej w Europie i na całym świecie w 2016 roku. Walewska została odznaczona złotym Medalem Zasługi Kulturze Gloria Artis. Od 2015 roku ta śpiewaczka operowa pełni funkcję dyrektorki artystycznej Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki wokalnej imienia Ady Sari, odbywającym się w Nowym Sączu. Walewska jest także członkiem Honorowego Komitetu Rozwoju Centrum Onkologii Ziemi Lubuskiej i zasiada w jury programu rozrywkowego Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Trzy razy z rzędu była ona nominowana do Telekamery w kategorii Juror.

Lista książek: Małgorzata Walewska

5,00 zł 24,75 zł (-79%) - najniższa cena 54,99 zł (-90%) - cena detaliczna