Marek Kęskrawiec

Marek Kęskrawiec urodził się 28 kwietnia 1967 w Toruniu. Jako absolwent polonistyki na Uniwersytecie Toruńskim, zadebiutował w 1989 roku recenzjami filmowymi dla tygodnika Wolne Słowo, wydawanego przez Zarząd Regionu Toruńskiego NSZZ „Solidarność”. Publicysta był związany z polityką. Wstąpił do NZS i PPS. W 1989 Marek Kęskrawiec pełni funkcję rzecznika prasowego Komitetu Obywatelskiego w Toruniu, późniejszego Toruńskiego Ruchu Samorządności Obywatelskiej.

Marek Kęskrawiec – reaktor naczelny Dziennika Polskiego


Późniejsza kariera zawodowa Marka Kęskrawca, to głównie praca reportera w dzienniku toruńskim Nowości i w czasopiśmie Newsweek Polska. W latach 2004 do 2006 Kęskrawiec współpracował z telewizją TVN i Tygodnikiem Powszechnym. W lutym 2012 roku Marek Kęskrawiec został redaktorem naczelnym Dziennika Polskiego. Kęskrawiec dał się poznać jako doskonały wykładowca dziennikarstwa śledczego i innych gatunków dziennikarskich. Pełnił funkcję pracownika naukowego w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Kontrowersyjne reportaże śledcze


Marek Kęskrawiec był wielokrotnie nominowany w konkursie Grand Press i dwa razy zdobył tę nagrodę. W 2002 artykuł Terror ekologiczny otrzymał wyróżnienie za rzetelny reportaż śledczy, opisujący bardzo powszechne zjawisko wymuszania tak zwanych ekoharaczy. W 2003 Marek Kęskrawiec otrzymał nagrodę Grand Press za reportaż śledczy "Folwark księdza Nowoka". To artykuł obnażający kulisy działalności Komisji Majątkowej, związanej z odszkodowaniami dla Kościoła Katolickiego. W 2004 zdobył również nagrodę w konkursie "Tylko ryba nie bierze?", czyli w programie skierowanym przeciw Korupcji Fundacji Batorego. Marek Kęskrawiec otrzymał także tytułu Dziennikarza Roku Małopolski.

Lista książek: Marek Kęskrawiec

17,99 zł 17,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna

22,21 zł 32,74 zł (-32%) - najniższa cena 39,99 zł (-44%) - cena detaliczna