Margherita Nani

Margherita Nani to niezwykle młoda, włoska pisarka, która już zapisała się na kartach światowej literatury. Ta 20 latka, która urodziła się w Rzymie, została uhonorowana wieloma nagrodami na terenie swego ojczystego kraju. Wszystko to za sprawą napisanej przez siebie książki na bardzo trudny temat, jakim są przerażające zbrodnie, dokonane w czasie II wojny światowej, przez słynnego doktora Mengele.

Margherita Nani – anatomia doktora Mengele


Debiutancka powieść „Anatomia doktora Mengele” przyniosła Marghericie Nani wyjątkową sławę. Pisarka przez kilka lat przygotowywała do niej materiały. Już w wieku 16 lat porażała ją wyjątkowa niegodziwość tej strasznej postaci. Nazistowski lekarz w okrutny sposób eksperymentował na ludziach w czasie II wojny światowej. Autorka w swojej powieści pokazuje go nie tylko w czasie działań wojennych, ale również w fikcyjnym wyobrażeniu jego życia po zakończeniu wojny, kiedy miałby się ukrywać się na terenie Brazylii.

Nagrody i wyróżniania przyznane pisarce


Margherita Nani została nagrodzona za swoją książkę „Anatomia doktora Mengele” między innymi Międzynarodową Nagrodą Literacką Miasta Como oraz była nominowana do prestiżowej nagrody we Włoszech, jaką jest Premio Strega.

Lista książek: Margherita Nani

Anatomia doktora Mengele - Nani Margherita | mała okładka
-55 %

Anatomia doktora Mengele

Margherita Nani

6.3 / 10 (67 ocen)

19,35 zł 19,35 zł - najniższa cena 42,99 zł - cena detaliczna