Maria Hawranek

Maria Hawranek urodzona w 1987 roku, jest niezależną reporterką i dziennikarką. Ukończyła Polską Szkołę Reportażu. Swoją pracę realizuje z Polski, ale także z Ameryki Łacińskiej. Współpracuje z wieloma magazynami, m.in. „Wysokie obcasy”, „National Geographic”, „Duży Format”, „Przekrój”. Jest współautorką popularnego bloga Intoamericas.com, w którym dzieli się wiedzą i doświadczeniem, zdobytym w trakcie licznych podróży. Zakochana w Ameryce Łacińskiej oraz przyrodzie, z ogromną radością pisze o swojej ogromnej pasji.

Maria Hawranek – blog i reporterska działalność


W roku 2016 Maria Hawranek razem z Szymonem Opryszkiem wydali książkę „Tańczymy już tylko w Zaduszki”, która od razu zawitała na liście bestsellerów. Jest to zbiór reportaży prezentujących codzienność mniej znaną i spopularyzowaną Ameryki Łacińskiej. To portret miejsc i ludzi, żyjących na uboczu, którzy często funkcjonują z dala od współczesnych unowocześnień. W 2018 roku podróżnicy wydali kolejną opowieść reporterską „Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju”, która przedstawia niezwykły eksperyment społeczny oraz prezentuje otwarte pytania do każdego wizjonera i jednostek, które próbują stworzyć nowy, lepszy świat.

Wyróżnienia za działalność


W roku 2014 podróżnicy otrzymali nagrodę Blog Roku w kategorii Podróże, w ramach działalności bloga, natomiast rok później zostali nominowani do Stypendium Newsweeka T.Torańskiej. W 2019 roku otrzymali także wyróżnienie: Najlepsze Publikacje Turystyczne 2019 w kategorii Książka Reportażowa, za powieść „Tańczymy już tylko w Zaduszki”.

Lista książek: Maria Hawranek

9,00 zł 9,00 zł - najniższa cena 46,99 zł - cena detaliczna

Wyhoduj sobie wolność Reportaże z Urugwaju - Maria Hawranek, Szymon Opryszek | mała okładka
-43 %

Wyhoduj sobie wolność Reportaże z Urugwaju

Maria Hawranek, Szymon Opryszek

20,99 zł 20,99 zł - najniższa cena 36,90 zł - cena detaliczna