Michelle Marly

Michelle Marly to pisarka, która tworzy swoje dzieła pod pseudonimem literackim. Prawdziwe nazwisko Marly to Jarczyk. Pisarka urodziła się w Hamburgu w 1956 roku jako córka, pochodzącego z Siemianowic Śląskich, pianisty i kompozytora Michała Jarczyka. To pasjonatka muzyki, filmu i mody, co wywarło wpływ na jej twórczość literacką. Marly po studiach podjęła pracę jako dziennikarka w czasopismach kobiecych.

Michelle Marly – bestsellery o Edith Piaf i Coco Chanel


Marly jest autorką bestsellerowych powieści, które zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Do utworów, które wyszły spod jej pióra zalicza się „Mademoiselle Coco. Miłość Zaklęta w zapachu” oraz „Madame Piaf i pieśń o miłości ". To bestsellerowe powieści przedstawiające sylwetki kobiet, które na zawsze zmieniły losy świata.

Piaf i Cahnel- kobiety wyjątkowe


Marly przedstawiając twórczość Edith Piaf i Coco Chanel starała się podkreślić znaczenie tych kobiet w czasach, w których przyszło im żyć. Na kartach powieści Michelle Marly wskazuje, co skłoniło Piaf i Chanel do podjęcia pracy oraz usamodzielnienia się w obliczu niesprzyjających przemian politycznych, społecznych, religijnych i gospodarczych.

Lista książek: Michelle Marly

42,99 zł

19,35 zł

46,99 zł

32,89 zł

Mademoiselle Coco Miłość zaklęta w zapachu - Michelle Marly | mała okładka
-28 %

Mademoiselle Coco Miłość zaklęta w zapachu

Michelle Marly

6.6 / 10 (210 ocen)

39,90 zł

28,79 zł

44,90 zł

27,00 zł