Mukherjee Siddhartha

Urodzony w 1970 roku w New Delhi amerykański onkolog i hematolog, naukowiec i pisarz. Wykłada na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku oraz pracuje w Centrum Medycznym Uniwersytetu Columbia. Absolwent Uniwersytetu Stanforda, Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz wydziału medycyny Uniwersytetu Harvarda.

Publikuje artykuły m.in. w „Nature”, „The New York Times”, „The New England Journal of Medicine” i ,,The New Republic”. Jego książka Cesarz wszech chorób. Biografia raka otrzymała Nagrodę Pulitzera (2011) oraz znalazła się na liście 100 najważniejszych książek wydanych od 1923 roku według „Times’a”. Książka Gen została nominowana do nagrody Baillie Gifford Prize – najbardziej prestiżowej brytyjskiej nagrody przyznawanej w dziedzinie literatury faktu. Została także nominowana do nagrody Mądrej Książki 2017, przyznawanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa.

Lista książek

Cesarz wszech chorób. Biografia raka - Mukherjee Siddhartha | mała okładka
-42 %

Cesarz wszech chorób. Biografia raka

Mukherjee Siddhartha

Siddhartha Mukherjee opowiada historię raka, poczynając od pierwszych odnotowanych przypadków sprzed tysięcy lat, a kończąc na czasach współczesnych, badając ten temat z precyzją biologa molekularnego, perspektywą historyka i pasją biografa. W rezultacie powstała przejrzysta i niezwykle błyskotliwa kronika choroby, która towarzyszy ludzkości od ponad pięciu tysiącleci. "Cesarz wszech chorób", łącząc przystę[...]

Więcej

59,90 zł

34,74 zł