Noah Strycker

Noah Strycker urodził się 9 lutego 1986 roku, jest amerykańskim fotografem, pisarzem i ornitologiem, zamieszkuje Eugene w stanie Oregon w USA.

W 2015 roku odwiedził 41 krajów, na wszystkich siedmiu kontynentach, co pozwoliło mu zobaczyć 6042 gatunków ptaków, czym ustanowił rekord świata.

Napisał dwie książki "Rzecz o ptakach", gdzie opisuje relacje między ptakami a ludźmi oraz "Among Penguins" przedstawiającą lato na Antarktydzie. Strycker jest także członkiem redakcji czasopisma "Birding", gdzie regularnie publikuje swoje artykuły w tematyce ornitologicznej.

Lista książek

Rzecz o ptakach. Ptaki powiedzą nam wiele o nas samych - Noah Strycker | mała okładka
-39 %

Rzecz o ptakach. Ptaki powiedzą nam wiele o nas sam

Noah Strycker

ORNITOLOG, KTÓRY POBIŁ REKORD ŚWIATA, W CIĄGU ROKU ZOBACZYŁ NA WŁASNE OCZY 6042 GATUNKI PTAKÓW NAPISAŁ KSIĄŻKĘ O SWOJEJ NAJWIĘKSZEJ PASJI!

Więcej

39,90 zł

24,50 zł

Między nami pingwinami - Noah Strycker | mała okładka
-39 %

Między nami pingwinami

Noah Strycker

Pingwiny – nieco niezdarne, kołyszące się z boku na bok ptaki na krótkich nóżkach. Rozczulają i wywołują uśmiech swoją nieporadnością. Łączą się w pary na całe życie i wspólnie chronią członków stada przed zimnem. Są ciekawskie i odważne. Podobnie jak ludzie mają łaskotki i potrafią się między sobą komunikować, będąc przy tym niezłymi gadułami. Czym jeszcze zaskoczą nas te urocze nieloty? Dowiecie się z ksi[...]

Więcej

39,90 zł

24,50 zł

Ptaki nie znają granic - Noah Strycker | mała okładka
-39 %

Ptaki nie znają granic

Noah Strycker

Napisana z pasją, dowcipem oraz finezją książka dla miłośników przyrody, przygody oraz ptaków. Wciąga, bawi oraz zmienia nasze spojrzenie na świat. Przypomina, że nie jesteśmy na Ziemi sami – dzielimy go z milionem innych stworzeń.
Noah Strycker przez 365 dni podróżował z plecakiem, nieodłączną lornetką oraz aparatem fotograficznym. Odwiedził 41 krajów na 7 kontynentach. Odbył 112 lotów, pokonując w sumie 1[...]

Więcej

49,90 zł

30,65 zł

Rzecz o ptakach

Noah Strycker

Ptaki od zawsze fascynują człowieka. Postrzegamy je przez pryzmat własnych uwarunkowań: umiejętności, ograniczeń i światopoglądu. W tej książce zostały wyeksponowane ich szczególne zdolności lub zachowania i to w taki sposób, że trudno nie nabrać przekonania, iż nawet najpospolitsze z nich: sroka, kura domowa, gołąb pocztowy czy szpak odznaczają się czymś, co jest w stanie zadziwić człowieka. Tańczą w rytm [...]

Więcej

39,90 zł

23,74 zł