Remigiusz Grzela

Lista książek

Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata - Remigiusz Grzela | mała okładka
-32 %

Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata

Remigiusz Grzela

Kalina Jędrusik. Stanisław Dygat. Uwodziciele. Hipnotyzerzy. Królowie życia.
Byli dla siebie stworzeni. I byli dla siebie przekleństwem. Remigiusz Grzela obala mity na ich temat. Tworzy wielowymiarową opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej miłości.

Więcej

49,99 zł

33,99 zł

Krafftówna w krainie czarów

Krafftówna Barbara, Grzela Remigiusz

Barbara Krafftówna stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie – Felicję w „Jak być kochaną”. Wzorcowa aktorka w dramatach Witkacego. Pierwsza odtwórczyni Gombrowiczowskiej tytułowej „Iwony, księżniczki Burgunda” i wykonawczyni słynnego walca „Embarras”. Niezapomniana aktorka legendarnego Kabaretu Starszych Panów, która przeklinała Bohdana Łazukę, szarpała bas i nudz[...]

Więcej

39,90 zł

23,86 zł

Wolne

Remigiusz Grzela

Od lat obserwuję pewną słabość Remigiusza Grzeli. Jest  to słabość do silnych i dojrzałych kobiet. Wykorzystuje ją, przeprowadzając z nimi wywiady. Jego rozmówczynie to kobiety wolne. Nie w sensie matrymonialnym, ale na pewnym etapie życia są już wolne od lęku przed krytyką, wolne od ciśnienia wzorców, wolne od oczekiwań otoczenia. (Wanda Wiłkomirska jest nawet wolna od muzyki, mimo że to ona wyniosła ją na[...]

Więcej

34,90 zł

Złodzieje koni

Remigiusz Grzela

„Złodzieje koni” to powieść o pokoleniach mężczyzn w „zaklętym” kręgu kompleksów, słabości i tchórzostwa. „Romantykach”, złodziejach złudzeń i marzeń. Pokoleniach nieobecnych ojców, milczących matek. Rodzinie jako polu walki. To powieść o niebezpieczeństwie odkrywania rodzinnych tajemnic, groźnym wpływie historii kreującej zastępy bohaterów niezdolnych do życia.
Pisana nie „w imię Ojca”, a w imię „synów-k[...]

Więcej

34,90 zł

22,77 zł

Obecność Rozmowy - Remigiusz Grzela | mała okładka
-28 %

Obecność Rozmowy

Remigiusz Grzela

Rozmowy o obecności Nieobecnych, która przynosi spokój i ukojenie. Dopełnia obrazu tego, kto odszedł i dopełnia istnienie tych, którzy pozostali.

O swoich doświadczeniach mówią: Krystyna Janda, Paula Sawicka, Leszek Sankowski, Alicja Kapuścińska, Joanna Sobolewska-Pyz, Maria Iwaszkiewicz, Krystyna Morgenstern, Ruta Wermuth-Burak, Zuzanna Janin, Julia Hartwig.

To książka o życiu, chociaż opowiada o śmierci[...]

Więcej

38,00 zł

27,49 zł

Było więc minęło Joanna Penson dziewczyna z Ravensbruck kobieta "Solidarności" lekarka Wałęsy

Remigiusz Grzela

Z Przedmowy do książki

Opowieść o życiu niezwykłej kobiety i wybitnej lekarki – wnuczki zamożnego warszawskiego bankiera, córki jednego z najwybitniejszych ludzi książki, żony lekarza z warszawskiego getta.
Joanna Muszkowska-Penson jak inni z Pokolenia Kolumbów zostawiła młodość w ogniu i za murami. Za działalność w konspiracji trafiła na Pawiak, a potem do Ravensbrück. Skończyła medycynę, bo tylko lekarz [...]

Więcej

44,90 zł

32,64 zł

Bądź moim Bogiem - Remigiusz Grzela | mała okładka
-43 %

Bądź moim Bogiem

Remigiusz Grzela

Na nowo do odkrycia paryskie spotkanie z Wierą Gran.
Młody warszawski dziennikarz przypadkowo w metrze spotyka żonę zmarłego poety Borysa. Kobieta zniknęła 30 lat temu i od tamtej pory słuch po niej zaginął. Aby zrozumieć, co się stało, postanawia ją odszukać, ale nie może nawet przypuszczać, że to jedno spotkanie zmieni w jego życiu wszystko i zaprowadzi go do żydowskiej śpiewaczki Wiery Gran.
W tej litera[...]

Więcej

38,00 zł

21,80 zł

Podwójne życie reporterki Fallaci Torańska - Remigiusz Grzela | mała okładka
-43 %

Podwójne życie reporterki Fallaci Torańska

Remigiusz Grzela

Długo wyczekiwany portret dwóch wybitnych dziennikarek.
Dwie wyjątkowe kobiety, dwie silne osobowości, dwie wybitne dziennikarki. Odważne, bezkompromisowe, piekielnie pracowite. Teresa Torańska bardziej empatyczna – ostra, ale nieprzekraczająca norm; Oriana Fallaci bez skrupułów, w ocenie innych niemająca hamulców. Czasem mijały się na reporterskim szlaku, ale nigdy się nie spotkały.
Rozmawiały z reżyserami[...]

Więcej

47,00 zł

26,98 zł

Mała nocna muzyka Gwiezdne skrzypce Wandy Wiłkomirskiej

Remigiusz Grzela

Skąd jest muzyka, większa niż człowiek, góra, a może nawet cały świat? Czy można ją zobaczyć, zamykając oczy? Wanda Wiłkomirska zamykała oczy, kładąc smyczek na strunach skrzypiec, by przenieść siebie i słuchaczy do miejsca, które dla innych jest niedostępne. Do miejsca, z którego nie chciała wracać, z którego nie wróciła.

„Gama i pasażerowie” to muzyczna seria książek dla dzieci, której bohaterowie ukrywa[...]

Więcej

25,00 zł

13,73 zł