Sonia Shah

Sonia Shah urodziła się w 1969 roku w Nowym Jorku jako córka indyjskich imigrantów. Ukończyła dziennikarstwo, filozofię i neurobiologię w Oberlin College. Wykłada równi8eż na innych uczelniach wyższych rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych, takich jak Columbia Earth Institute, MIT, Harvard, Brown, Georgetown i innych. Interesuje się głównie nierównością między społeczeństwami i wewnątrz nich. Jej artykuły pojawiają się w wielu czasopismach, nie tylko w naukowych. Również występuje często w różnych programach telewizyjnych oraz jest konsultantką w wielu projektach filmów dokumentalnych. Jest autorką takich książek jak ,,The Fever: How Malaria Has Ruled Humankind for 500,000 Years” czy pierwsza jej książka opublikowana w języku polskim ,,Epidemia. Od dżumy, przez HIV, po ebolę”.

Lista książek

Epidemia. Od dżumy, przez AIDS i ebolę, po COVID-19

Shah Sonia

Pandemia nadeszła szybciej, niż się spodziewaliśmy. W ciągu tygodni koronawirus zainfekował cały świat. Wobec takiego zagrożenia jesteśmy bezbronni i nie mamy lekarstwa. Czy możemy wygrać tę nierówną walkę?

Więcej

49,99 zł

33,99 zł

Epidemia. Od dżumy, przez HIV, po ebolę - Sonia Shah | mała okładka
-32 %

Epidemia. Od dżumy, przez HIV, po ebolę

Sonia Shah

CZY ŚWIATU ZAGRAŻA KOLEJNA EPIDEMIA???

Przeogromna armia organizmów, które powodują zakażenia u wielu ludzi w niesamowicie krótkim czasie. Na jednego człowieka przypada sto tysięcy patogenów. Są niedostrzegalne, a przy tym skuteczne i śmiertelnie niebezpieczne.

Więcej

46,90 zł

31,89 zł