Stefania Auci

Stefania Auci urodziła się 21 listopada 1974 roku we włoskiej miejscowości Trapani. Po skończeniu liceum, rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Pedagogicznym, gdzie ukończyła kierunek związany z pedagogiką specjalną. Po zakończeniu studiów Stefania Auci rozpoczęła pracę nauczyciela w szkole specjalnej w Palermo. W trakcie pracy z dziećmi wymagającymi zastosowania niekonwencjonalnych metod nauczania, Stefania Auci zaczęła interesować się historią i pogłębiała wiedzę na ten temat.

Stefania Auci– twórczyni powieści historycznych


dorobku literackim Stefanie Auci znalazła się jej pierwsza powieść historyczna „Florence” ,wydana w 2015 roku. Zaskakiwać może to, że dzieło tej włoskiej pisarki zostało przetłumaczone na prawie 25 języków i stało się bardzo popularne nie tylko na kontynencie europejskim, ale również w USA. W dorobku Auci znajdują się także inne poczytne powieści, między innymi "Sycylijskie lwy”.

Wyróżnienia krytyków i czytelników


Powieści historyczne Stefani Auci zostały bardzo pozytywnie ocenione. Nie tylko przez krytyków literackich, ale również czytelników, którzy pasjonują się tym gatunkiem literatury. „La cattiva scuola” jest powieścią, która została nominowana do wielu nagród literackich, m.in. w kategorii debiut roku, a także najpoczytniejsza powieść historyczna XXI wieku. Obecnie Auci przygotowuje się do wydania kolejnej książki.

Lista książek: Stefania Auci

Sycylijskie lwy
 - Stefania Auci | mała okładka
-20 %

Sycylijskie lwy

Stefania Auci

7.2 / 10 (649 ocen)

48,29 zł 48,29 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna

Zima lwów - Stefania Auci | mała okładka

Zima lwów

Stefania Auci

7.8 / 10 (182 ocen)

59,99 zł 44,84 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna