Stefano Liberti

Włoski dziennikarz, pisarz oraz autor reportaży i filmów dokumentalnych. Urodził się 6 września 1974 roku w Rzymie. Pracuje we włoskim dzienniku „Manifesto”, pisze dla prasy włoskiej i zagranicznej. W 2007 roku otrzymał nagrodę Premio Luchetta w kategorii „Najlepszy dziennikarz prasowy”, a w roku 2009 Premio Indro Montanelli za wydaną w tym samym roku książkę "Na południe od Lampedusy".

Lista książek

Władcy jedzenia Jak przemysł spożywczy niszczy planetę

Stefano Liberti

Jedzenie na naszym talerzu to ostatnie ogniwo globalnego systemu produkcji żywności, który prowadzi wprost do zagłady Ziemi. Warto być tego świadomym wybierając się do supermarketu.
Zmowa koncernów spożywczych i finansistów doprowadziła do powstania firm-szarańczy, które produkują żywność na masową skalę, jak najmniejszym możliwym kosztem. Jedynym ich celem są szybkie zyski. Rabują zasoby naturalne, aż do c[...]

Więcej

39,99 zł

27,86 zł

Na południe od Lampedusy. Podróże rozpaczy

Stefano Liberti

Stefano Liberii poświęcił wiele lat na rozmowy z tymi, których największym pragnieniem jest ucieczka. "Na południe od Lampedusy" opowiada o przyczynach i motywacji popychających afrykańskich emigrantów do ruszenia w niebezpieczną podróży przez cały kontynent aż do niepewnego europejskiego celu.

Liberti zrywa ze stereotypowym postrzeganiem uciekinierów, nie ulega też mitowi łatwej i skutecznej integracji, a[...]

Więcej

34,90 zł

22,07 zł