Stephen W. Hawking

Stephen William Hawking urodził się 8 stycznia 1942 roku w Oksfordzie, zmarł w Cambridge 14 marca 2018 roku. Był brytyjskim astrofizykiem, kosmologiem i fizykiem teoretycznym.

W swojej ponad 40 letniej karierze naukowej zajmował się przede wszystkim czarnymi dziurami i grawitacją kwantową. Podczas swojej współpracy naukowej z Rogerem Penrose'em opracował twierdzenie dotyczące istnienia osobliwości w ramach ogólnej teorii względności.

Był profesorem fizyki teoretycznej i matematyki na Uniwersytecie w Cambridge i w Kalifornijskim Uniwersytecie Technicznym w Pasadenie, był ponadto członkiem Royal Society oraz Perimeter Institute for Theoretical Physics. Został również odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Jego książka "Krótka historia czasu" znajdowała się na liście bestsellerów British Sunday Times przez rekordowy okres aż 237 tygodni.

Do najbardziej znanych książek popularnonaukowych autorstwa Hawkinga należą: "Krótka historia czasu", "Czarne dziury i wszechświaty niemowlęce oraz inne eseje", "Jeszcze krótsza historia czasu".

Lista książek

Krótka historia czasu - Stephen Hawking | mała okładka
-24 %

Krótka historia czasu

Stephen Hawking

Krótka historia czasu to już klasyczna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata.

Więcej

34,00 zł

25,82 zł

Jeszcze krótsza historia czasu - Stephen W. Hawking, Leonard Mlodinow | mała okładka
-24 %

Jeszcze krótsza historia czasu

Stephen W. Hawking, Leonard Mlodinow

„Krótka historia czasu”, światowy bestseller Stephena Hawkinga, zdążyła już wejść do kanonu literatury popularnonaukowej. Do jej sukcesu przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji. Autor postanowił wyjść temu naprzeciw. Tak też powstała „Jeszcze krótszej historii czasu” - wyraz dążenia autora do uczynienia jego dzieła bardziej przystępnym i bardziej aktualnym dla czytelników

Więcej

39,90 zł

30,28 zł

Wielki projekt - Stephen W. Hawking, Leonard Mlodinow | mała okładka
-28 %

Wielki projekt

Stephen W. Hawking, Leonard Mlodinow

Dzieło jednego z najwybitniejszych współczesnych naukowców i myślicieli. Stephen Hawking i jego dzieło ponownie stają się źródłem kontrowersji, zarówno wśród wierzących jak i ateistów. Daje odpowiedzi, których nie zdołał znaleźć Einstein.

Więcej

39,00 zł

28,21 zł

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

Stephen Hawking

Stephen Hawking, światowej sławy kosmolog w swojej książce, wydanej już po jego śmierci, podejmuje próbę odpowiedzi na najistotniejsze pytania i definiuje przyszłość człowieka i jego miejsce we wszechświecie.

Więcej

39,00 zł

27,12 zł

Ilustrowana teoria wszystkiego - Stephen Hawking | mała okładka
-24 %

Ilustrowana teoria wszystkiego

Stephen Hawking

Stephen Hawking jest uważany za jeden z najznakomitszych umysłów współczesnego świata: jako znakomity fizyk teoretyk przyczynił się do ustalenia nowego poglądu na budowę wszechświata i materię, która go wypełnia.

Więcej

49,90 zł

37,88 zł