Tadeusz Konwicki

Tadeusz Konwicki (ur. 1926) pisarz, reżyser i scenarzysta (twórca tzw. „kina autorskiego”). Jest uznawany za jednego z Tyc pisarz, którzy odcisnęli najtrwalsze piętno na literaturze i kulturze Polski powojennej, uznawany za wyraziciela dążeń, postaw, nadziei i wściekłości kilku pokoleń.

W latach 1944-1945 był żołnierzem Armii Krajowej.

W swoich dziełach opisywał doświadczenia uniwersalne, znamienne dla jego twórczości są motywy: inicjacji, poszukiwania czy ważnego wyboru życiowego. Pytania o sens życia, sens pamiętania, o kondycję człowieka czy przyszłość rodzaju ludzkiego nieustannie towarzyszą jego bohaterom. Jednak w te tematy zręcznie wplata nuty ironiczne i sceptyczne. Często żongluje nastrojami, wątkami i konwencjami.
Jest również filmowcem, reżyserem i scenarzystą. Występował jako aktor. Wyreżyserował Dolinę Issy (wg powieści Czesława Miłosza) oraz Lawę (wg Dziadów Adama Mickiewicza).

Lista książek

Tylko na znak.com.pl
Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia - Tadeusz Konwicki  | mała okładka
-32 %

Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia

Tadeusz Konwicki

Iwan Konwicki – najsłynniejszy kot wśród celebrytów, największy celebryta wśród kotów. Kultowe teksty Tadeusza Konwickiego i ilustracje Danuty Konwickiej układają się w zupełnie nową książkę o ich czworonożnym domowniku.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

W pośpiechu - Kaniecki Przemysław, Konwicki Tadeusz | mała okładka
-42 %

W pośpiechu

Kaniecki Przemysław, Konwicki Tadeusz

Ja bardzo dużo czytam, moja córka Marysia wygrzebuje dla mnie gdzieś w księgarniach odpowiednie książeczki, i ja tu nawet w rozmowie z panem czasem się posługuję taką pseudowiedzą, że niby coś wiem z zakresu nauki: astronomii, biologii. Tylko że ja mam ułomną pamięć i w szczegółach mogę coś przekręcić, coś przeinaczyć, coś nie tak podać. Ale w tym moim bełkocie przesłanie, to, do czego zmierzam, mnie się wy[...]

Więcej

44,00 zł

25,52 zł

Pamiętam, że było gorąc

Tadeusz Konwicki


Tadeusz Konwicki po raz kolejny udowadnia, że jest królem gawędziarzy. Jego rozmówcy, dziennikarze zajmujący się w „Gazecie Wyborczej” filmem, są doskonałymi partnerami tej rozmowy-rzeki, albowiem głównym jej tematem są związki Konwickiego z kinem. Scena

Więcej

36,00 zł

24,48 zł

Mała Apokalipsa - Tadeusz Konwicki | mała okładka
-40 %

Mała Apokalipsa

Tadeusz Konwicki

Oto nadchodzi koniec świata. Oto nadciąga, zbliża się czy raczej przypełza mój własny koniec świata. Koniec mego osobistego świata. Ale zanim mój wszechświat rozpadnie się w gruzy, rozsypie na atomy, eksploduje w próżnię, czeka mnie jeszcze ostatni kilometr mojej Golgoty, ostatnie okrążenie w tym maratonie, ostatnich kilka szczebli w dół albo w górę po drabinie bezsensu.

Więcej

21,00 zł

12,54 zł