Tomasz Mazur

Lista książek

Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika. - Tomasz Mazur | mała okładka
-55 %

Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść st

Tomasz Mazur

Niestoicka powieść o idealnej miłości. Rafał pracuje jako Inspektor w tajemniczej Instytucji. Jego zadaniem jest kontrolowanie wybitnych myślicieli. Podczas jednej z podróży spotka Monikę. Perfekcyjne życie Rafała zaczyna się rozpadać.

Więcej

44,90 zł

20,21 zł

Anatomia istnienia - Tomasz Mazur | mała okładka
-37 %

Anatomia istnienia

Tomasz Mazur

Anatomia istnienia to zbiór esejów pisanych ręką dojrzałego mężczyzny. Znajdziemy tutaj życiorysy bohaterów bez imienia, skondensowane, biograficzne pigułki ukazujące wszystkie odcienie i etapy ludzkiego życia: nieświadomą młodość, ból dojrzewania, rozkosze ciała, gorycz rutyny, oswajanie przemijania.

Autor przedstawia wnikliwy, wręcz anatomiczny obraz życiowych mechanizmów i procesów obejmujących wiele [...]

Więcej

34,90 zł

21,98 zł

Fiasko Podręcznik nieudanej egzystencji - Tomasz Mazur | mała okładka
-28 %

Fiasko Podręcznik nieudanej egzystencji

Tomasz Mazur

Czy można napisać filozoficzną książkę z przymrużeniem oka i na dodatek w sposób trafiający do szerokiej publiczności?
Tomasz Mazur, filozof, stoik, wykładowca ze stopniem doktora w Instytucie Filozofii UW, ulubieniec mediów, za swój cel postawił upowszechnienie stoickiej myśli i pokazanie, że nauka Marka Aureliusza może być bardzo współczesnym narzędziem życia.
Robi to w sposób przebiegły, a miejscami nawe[...]

Więcej

39,00 zł

28,26 zł

O stawaniu się stoikiem Czy jesteście gotowi na sukces?

Tomasz Mazur

Eryk, biznesmen w średnim wieku, ma żonę, z którą coraz trudniej mu się dogadać, trójkę dzieci, które przestaje rozumieć, niewielu przyjaciół i sporo znajomych, którzy zaczynają go często irytować. Niejedno już przeżył i z różnych powodów czuje się nieszczęśliwy. Żeby przezwyciężyć kłopoty stał się stoikiem.

Jak rozpoznać współczesnego stoika? Czy łatwo nim zostać w XXI wieku? Czy dzisiaj stoicyzm ma w og[...]

Więcej

39,90 zł

28,62 zł

Dawno zapowiedziana nieobecność - Tomasz Mazur | mała okładka
-33 %

Dawno zapowiedziana nieobecność

Tomasz Mazur

Wydaje się, że przyszłość dwudziestojednoletniego Tomasza nie kryje niespodzianek. Ma piękną narzeczoną z dobrej rodziny i wygodne życie. Ojciec, przedwojenny fabrykant obuwia, właściciel dochodowej fabryki, szykuje go na swojego następcę. Jednak jego samego dławi niewyjaśniona tęsknota, jego rodzina wydaje się być naznaczona dziwną skazą, a on pragnie zbuntować się przeciw woli ojca. Pewnego dnia dochodzi[...]

Więcej

39,90 zł

26,59 zł

Kapryśni bogowie Sokratesa Człowiek i świat wartości w tradycji filozofii zachodniej

Tomasz Mazur

Sokrates przedstawiony jest tu nie tylko jako twórca filozofii wartości, ale także jako założyciel swego rodzaju religii wartości. Jako taki Sokrates daje początek bogatej tradycji filozoficznej. Komplikacje i sprzeczności wyłaniające się w obrębie tej tradycji stanowią przedmiot dociekań książki. W szczególności, proponując oryginalną interpretację tradycji Sokratejskiej filozofii wartości, praca ta próbuj[...]

Więcej

35,00 zł

23,94 zł