Wojciech Eichelberger

Lista książek

Zatrzymaj się

Wojciech Eichelberger, Renata Dziurdzikowska

Umysł jest jak naczynie z wodą, którym nieustannie poruszamy. Woda wzburza się, mąci, przelewa. Bywa, że wstrząsany niepokojami umysł nie daje nam wytchnienia nawet w nocy.

Więcej

24,90 zł

Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki

Eichelberger Wojciech, Suchowierska Agnieszka

Kilkanaście współczesnych, nowych, zaskakujących swą wymową bajek - napisanych przez nauczycielkę-polonistkę z Białegostoku - staje się przedmiotem głębokiej, odkrywczej i niezwykle pouczającej analizy w wykonaniu doświadczonego psychologa i psychoterapeuty. Analiza ta zawarta jest w formie żywego, lekkiego, nierzadko zabawnego dialogu terapeuty z autorką bajek.

Więcej

39,90 zł

28,91 zł

Wariat na wolności. Autobiografia - Wojciech Eichelberger | mała okładka
-32 %

Wariat na wolności. Autobiografia

Wojciech Eichelberger

Długo oczekiwana autobiografia Wojciecha Eichelbergera - jednego z najważniejszych współczesnych psychoterapeutów

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Być lekarzem, być pacjentem - Wojciech Eichelberger, Irena A. Stanisławska | mała okładka
-38 %

Być lekarzem, być pacjentem

Wojciech Eichelberger, Irena A. Stanisławska

Dzięki tej książce porozumienie między lekarzem a pacjentem stanie się łatwiejsze.
Książka dotyczy relacji między lekarzem a pacjentem. To relacja szczególna, gdyż uruchamia mnóstwo projekcji, przeniesień i uczuć. Wiedząc o nich, łatwiej sobie z nimi radzić. Lekarze i pacjenci znajdą w książce informacje, jakich zasad trzeba przestrzegać, aby kontakt przebiegał bez zakłóceń i służył leczeniu.

Więcej

24,90 zł

15,43 zł

Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci

Eichelberger Wojciech, Suchowierska Agnieszka

Klasyczna baśń uczy dziecko, że dobro zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane. Coraz częściej się pisze, że baśń utrwala patriarchalny obraz świata oraz stereotypy związane z męskością i kobiecością.
Agnieszka Suchowierska dowodzi słuszności tej tezy. Posłużyła się bardzo prostym zabiegiem: zmieniła płeć bohaterów kilku najbardziej znanych baśni. I oto widzimy, jak Czerwony Kapturek – chłopiec nieco niemrawy[...]

Więcej

34,90 zł

20,07 zł

Jak wychować szczęśliwe dzieci

Wojciech Eichelberger

Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy dorosły. Każdy z nas ma w sobie „wewnętrzne dziecko”. Jak je usłyszeć i zrozumieć jego potrzeby? Jak mądrze wykorzystać jego potencjał? Ten bestsellerowy poradnik powinni przeczytać wszyscy rodzice. Autorzy pokazali w nim pozornie prostą prawdę – jeśli rodzice pragną, by ich dziecko było zadowolone z życia, powinni przede wszystkim zatroszczyć się o siebie. Zatroszczyć, nie [...]

Więcej

24,90 zł

16,03 zł

Kobieta bez winy i wstydu - Wojciech Eichelberger | mała okładka
-20 %

Kobieta bez winy i wstydu

Wojciech Eichelberger

Napisałem tę książkę z miłości i wdzięczności dla kobiet. W nadziei, że lepiej zrozumieją swoje położenie i jego uwarunkowania. Napisałem ją też dla mężczyzn i dla siebie, abyśmy rozpoznali naszą dziejową ignorancję i pychę, i zechcieli się od nich uwalniać. najzwięźlej jak mogłem przedstawiam moje rozumienie cywilizacyjnej i psychologicznej sytuacji kobiety oraz mój protest przeciwko kulturowym, religijnym[...]

Więcej

33,00 zł

26,27 zł

Zdradzony przez ojca - Wojciech Eichelberger | mała okładka
-28 %

Zdradzony przez ojca

Wojciech Eichelberger

Ta książka nie została napisana przeciwko komukolwiek. Jej celem jest ostrzeżenie przed negatywnymi psychologicznymi i obyczajowymi konsekwencjami nieobecności ojca w rodzinie. Mam nadzieję, że okaże się ona pomocna zarówno mężczyznom, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie, swoje matki i kobiety – a także kobietom, które chcą lepiej zrozumieć synów i mężczyzn oraz siebie w roli matek swoich synów.
Wojciech Ei[...]

Więcej

33,00 zł

23,87 zł

Pomóż sobie daj światu odetchnąć - Wojciech Eichelberger | mała okładka
-28 %

Pomóż sobie daj światu odetchnąć

Wojciech Eichelberger

Ten zbiór tekstów jest próbą odbrązowienia i oddemonizowania psychoterapeutów i psychoterapii. Próbą nadania psychoterapii wymiaru ludzkiego, zwyczajnego, dostępnego i pokazania, jak wielką pomocą może być ona w powszechnym ludzkim dążeniu do szczęścia i rozwoju. Myślę, że sprostaliśmy tytułowi książki i pokazaliśmy rzecz arcyważną: że wszelkie ulepszanie świata musi być zakorzenione w naszym wcześniejszym[...]

Więcej

35,00 zł

25,31 zł

Krótko mówiąc - Wojciech Eichelberger | mała okładka
-20 %

Krótko mówiąc

Wojciech Eichelberger

Zapraszam do lektury moich wybranych, superkrótkich felietonów o superważnych, coraz bardziej aktualnych sprawach : o cywilizacyjnym pośpiechu, dojrzewaniu, feminizmie, hedonizmie, homoerotyzmie, horoskopach, lęku, manipulacjach, macierzyństwie, miłości, patriarchacie, pieniądzach, pornografii, samotności, śmiechu, śmierci, uzależnieniach, voyeryzmie, wychowaniu, wyścigu szczurów.
Wojciech Eichelberger[...]

Więcej

35,00 zł

27,84 zł