Artur Rojek. Inaczej - okładka


Artur Rojek

Artur Rojek. Inaczej

Oprawa twarda
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2015
44,99

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

To opowieść o chłopaku ze śląskiego familoka, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć.

Kim jest Artur Rojek?

Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.

Twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce.

Rojek jest każdym z nich. Ale jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko „tym kolesiem z Myslovitz”.

W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza nas po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.

To znacznie więcej niż biografia rockowego muzyka.

Recenzje

66 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 47 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Artur Rojek - wybitny polski muzyk, wokalista, autor tekstów, łapie tak wiele srok za ogon, a jeszcze zdążył o tym opowiedzieć Aleksandrze Klich - redaktorce naczelnej „Magazynu Świątecznego", czyli sobotniego dodatku do „Gazety Wyborczej", a także autorce książek „Cały ten Kutz" - biografii Kazimierza Kutza czy „Świat musi mieć sens" - wywiadu w formie książki z arcybiskupem Józefem Życińskim, która podobnie jak Rojek pochodzi z Górnego Śląska. Nie dziwi więc fakt, że muzyk w książce bardzo się otwiera, co do niego niepodobne. › rozwiń tekst...

Inna strona Artura Rojka

43 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 29 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Artur Rojek to prawdziwy człowiek-orkiestra. Kompozytor, autor tekstów, wokalista, pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festiwalu. Facet z licencją na sukces – czego się nie dotknie, momentalnie zamienia to w złoto. Mimo pracy nad festiwalem i przygotowywaniem pierwszego w pełni solowego albumu zatytułowanego "Składam się z ciągłych powtórzeń", znalazł jeszcze czas na stworzenie książki: „Inaczej”.

Kim jestem…*

Rojek to chłopak ze Śląska, z Mysłowic. Od dziadka – górnika – usłyszał w dzieciństwie, że za żadne skarby nie może pracować w kopalni. Posłuchał. W szkole podstawowej i liceum każdą wolną chwilę spędzał na basenie. W 1985 r. został mistrzem Polski juniorów. Potem nastał czas studiów. Poszedł za ciosem i wylądował na AWF-ie w Katowicach. Swoją pracę magisterską poświęcił najsłynniejszym pływakom XX wieku.

› rozwiń tekst...

Artur Rojek, „Artur Rojek. Inaczej”

65 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 53 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Artur Rojek to na polskiej scenie muzycznej postać nietuzinkowa. Co więcej, były wokalista i autor tekstów zespołu Myslovitz nigdy nie należał do osób z namaszczeniem komentujących swoje sukcesy, przedsięwzięcia, marzenia, sposób patrzenia na muzykę czy ogólne podejście do sztuki – był raczej człowiekiem czynu, o czym świadczy sposób, w jaki wpłynął na polską kulturę muzyczną. Artur Rojek zaczynał jako młody człowiek w zespole, z którym wiele lat tworzył oryginalną, autorską wizję muzyki alternatywnej – stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w Polsce, współtwórcą pełnoprawnych hitów, z utworem „Długość dźwięku samotności na czele”. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...