Ziemowit Szczerek

Historyk i dziennikarz. Redaktor portalu „Interia.pl” i publicysta „Nowej Europy Wschodniej”. Autor powieści "Przyjdzie Mordor i nas zje" oraz współautor "Paczki Radomskich". Pisze doktorat z politologii. Jak sam mówi, fascynuje go wschód Europy oraz dziwactwa geopolityczne, historyczne i kulturowe.

Lista książek

Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion - Szczerek Ziemowit | mała okładka
-41 %

Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion

Szczerek Ziemowit

Europa, połowa XXI wieku. Mniej więcej. Polski, jaką znamy, już nie ma. Jest kilka Polsk, a każda inna. Unia Europejska przeszła do historii, a w jej miejscu powstała nowa, radykalna organizacja. Inne kraje regionu dryfują ku własnemu, często dość przerażającemu przeznaczeniu.

Po Europie Wschodniej krąży tajemniczy Siwy Dym, którego zagadkowość przyciąga naukowców i zblazowanych slawskłaczy. To wszystko pr[...]

Więcej

44,90 zł

26,54 zł

Tatuaż z tryzubem - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-42 %

Tatuaż z tryzubem

Ziemowit Szczerek

To nie jest kolejna książka o Majdanie i o wojnie w Donbasie. Owszem, jest tam i Donbas, jest i Majdan, ale stanowią tylko część skomplikowanej układanki, która nazywa się Ukrainą. To podróż przez tworzące się państwo. Niekiedy postapokaliptyczne, niekiedy ryczące od entuzjazmu.

Więcej

34,90 zł

20,07 zł

Cham z kulą w głowie - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-32 %

Cham z kulą w głowie

Ziemowit Szczerek

Zbrodnia, namiętność i wojna na wszystkich szczeblach. Kryminał i epicka powieść w jednym. A w tle ulubiony temat Ziemowita Szczerka – wielka historia.

Więcej

49,99 zł

33,99 zł

Tylko na znak.com.pl
Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski - Szczerek Ziemowit | mała okładka
-33 %

Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski

Szczerek Ziemowit

Czy polskie imperium było na wyciągnięcie ręki?

Rzeczpospolita od morza do morza, o której śnił marszałek Piłsudski,
czy kolos na glinianych nogach?

Kontrowersyjna i przekorna wizja. Unikalne połączenie historycznej wiedzy, literackiego polotu i nowoczesnej political fiction.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Międzymorze - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-34 %

Międzymorze

Ziemowit Szczerek

Ziemowit Szczerek rusza na wyprawę po krainie wetkniętej między Niemcy, Rosję a Turcję, między trzy morza: od Petersburga po Stambuł i od Donbasu po Rugię.

Więcej

39,99 zł

26,31 zł

Siódemka - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-37 %

Siódemka

Ziemowit Szczerek

Znów w drodze. Dziennikarz przemierza mizerny, rozpadający się „krajobraz kulturowy”, jednak tym razem zdobywca Paszportu „Polityki” nie pisze o Ukrainie, a o Polsce – choć tak naprawdę pisze o niej zawsze.

Więcej

29,00 zł

18,26 zł

Przyjdzie Mordor i nas zje czyli tajna historia Słowian - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-37 %

Przyjdzie Mordor i nas zje czyli tajna historia Słowian

Ziemowit Szczerek

To opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując historie, które sprzedają następnie – po odpowiednim „podrasowaniu” – żądnym podobnych treści rodakom.

Przyjdzie Mordor i nas zje jest narracją o odrzuceniu i fascynacji, o potrzebie [...]

Więcej

24,00 zł

15,14 zł

Tatuaż z tryzubem

Ziemowit Szczerek

To nie jest kolejna książka o Majdanie i o wojnie w Donbasie. Owszem, jest tam i Donbas, jest i Majdan, ale stanowią tylko część skomplikowanej układanki, która nazywa się Ukrainą. To podróż przez tworzące się państwo. Niekiedy postapokaliptyczne, niekiedy ryczące od entuzjazmu. To wyprawa opłotkami najnowszej historii Ukrainy, mająca przybliżyć Polakom ten kraj, o którym czytali już sporo, ale raczej nie w[...]

Więcej

29,90 zł

18,66 zł

Via Carpatia Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-41 %

Via Carpatia Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim

Ziemowit Szczerek

Może lepiej, gdyby to wszystko było powieścią. Albo jeszcze lepiej – bajką o despocie rządzącym małym krajem, który kiedyś był wielki. Ale to wszystko dzieje się naprawdę. Ten kraj istnieje.

Ziemowit Szczerek wędruje po Europie Środkowo-Wschodniej w przededniu setnej rocznicy traktatu w Trianon i przygląda się Węgrom owładniętym obsesją minionej wielkości. Zagląda przez płot pewnego domu w Felcsút, plącze [...]

Więcej

39,90 zł

23,59 zł