Ziemowit Szczerek

Historyk i dziennikarz. Redaktor portalu „Interia.pl” i publicysta „Nowej Europy Wschodniej”. Autor powieści "Przyjdzie Mordor i nas zje" oraz współautor "Paczki Radomskich". Pisze doktorat z politologii. Jak sam mówi, fascynuje go wschód Europy oraz dziwactwa geopolityczne, historyczne i kulturowe.

Lista książek

Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion - Szczerek Ziemowit | mała okładka
-37 %

Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion

Szczerek Ziemowit

Europa, połowa XXI wieku. Mniej więcej. Polski, jaką znamy, już nie ma. Jest kilka Polsk, a każda inna. Unia Europejska przeszła do historii, a w jej miejscu powstała nowa, radykalna organizacja. Inne kraje regionu dryfują ku własnemu, często dość przerażającemu przeznaczeniu.

Po Europie Wschodniej krąży tajemniczy Siwy Dym, którego zagadkowość przyciąga naukowców i zblazowanych slawskłaczy. To wszystko pr[...]

Więcej

44,90 zł

28,29 zł

Tatuaż z tryzubem - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-37 %

Tatuaż z tryzubem

Ziemowit Szczerek

To nie jest kolejna książka o Majdanie i o wojnie w Donbasie. Owszem, jest tam i Donbas, jest i Majdan, ale stanowią tylko część skomplikowanej układanki, która nazywa się Ukrainą. To podróż przez tworzące się państwo. Niekiedy postapokaliptyczne, niekiedy ryczące od entuzjazmu.

Więcej

34,90 zł

21,99 zł

Międzymorze - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-35 %

Międzymorze

Ziemowit Szczerek

Ziemowit Szczerek rusza na wyprawę po krainie wetkniętej między Niemcy, Rosję a Turcję, między trzy morza: od Petersburga po Stambuł i od Donbasu po Rugię.

Więcej

39,99 zł

25,89 zł

Siódemka - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-35 %

Siódemka

Ziemowit Szczerek

Znów w drodze. Dziennikarz przemierza mizerny, rozpadający się „krajobraz kulturowy”, jednak tym razem zdobywca Paszportu „Polityki” nie pisze o Ukrainie, a o Polsce – choć tak naprawdę pisze o niej zawsze.

Więcej

29,00 zł

18,88 zł

Przyjdzie Mordor i nas zje czyli tajna historia Sł

Ziemowit Szczerek

To opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując historie, które sprzedają następnie – po odpowiednim „podrasowaniu” – żądnym podobnych treści rodakom.

Przyjdzie Mordor i nas zje jest narracją o odrzuceniu i fascynacji, o potrzebie [...]

Więcej

24,00 zł

16,68 zł

Tatuaż z tryzubem - Ziemowit Szczerek | mała okładka
-27 %

Tatuaż z tryzubem

Ziemowit Szczerek

To nie jest kolejna książka o Majdanie i o wojnie w Donbasie. Owszem, jest tam i Donbas, jest i Majdan, ale stanowią tylko część skomplikowanej układanki, która nazywa się Ukrainą. To podróż przez tworzące się państwo. Niekiedy postapokaliptyczne, niekiedy ryczące od entuzjazmu. To wyprawa opłotkami najnowszej historii Ukrainy, mająca przybliżyć Polakom ten kraj, o którym czytali już sporo, ale raczej nie w[...]

Więcej

29,90 zł

21,84 zł