Pakiet zakładek Seria Patriotyczna -  | okładka
Wydanie: Pierwsze
EAN: 5901752783522
Cena detaliczna: 9,90 zł
Rok wydania: 2022

4,90 zł

Produkt niedostępny

4,90 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką


Opis

Nieważne, w jakim zakątku świata żyjesz. Te zakładki już zawsze będą ci przypominały o tym, gdzie bije twoje serce!

Poznaj naszą najnowszą, unikatową serię zakładek patriotycznych. Każda z nich przypomina o innym ważnym wydarzeniu lub symbolu, który jest związany z naszą ojczyzną. W zestawie aż sześć unikalnych wzorów, które chwytają za serce lub zachęcają do wspomnień i rozważań o Polsce i jej skomplikowanej historii. Oto wydarzenia i symbole, które umieściliśmy na patriotycznych zakładkach:

• flaga państwowa,
• chrzest Polski,
• Konstytucja 3 maja,
• odzyskanie niepodległości,
• transformacja systemowa,
• wejście do UE.

Pamiętaj, że zakładki nie są sprzedawane pojedynczo. To oznacza, że możesz mieć od razu całą kolekcję. To ty zdecydujesz, co zrobisz ze wszystkimi zakładkami. Być może zechcesz sprezentować którąś z nich osobie, która wyjątkowo tęskni za swoim krajem, językiem i znajomymi twarzami?

Ważne! Seria zakładek patriotycznych jest limitowana! Nie planujemy dodruków, dlatego lepiej już teraz dołóż ją do swojego koszyka. Niech kawałek Polski zawsze będzie przy tobie!


OPISY WZORÓW

Flaga państwowa

Piękno naszego kraju zapisane jest na naszej fladze. Biel oznacza czystość i niewinność. Z kolei czerwień to symbol krwi, jaką przelali nasi przodkowie, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Nierzadko na fladze Polski umieszczane jest także nasze godło, czyli orzeł biały w koronie. Trudno nie poczuć dumy patrząc na te symbole!

Chrzest Polski

966 roku jest rokiem symbolicznym w historii Polski. To właśnie wtedy Mieszko I przyjął chrzest. Od tego momentu zaczął się proces chrystianizacji naszego kraju. Co więcej, niektórzy historycy uważają, że to właśnie chrzest Polski jest wydarzeniem, które zapoczątkowało rozwój naszego narodu. Na prezentowanej przez nas zakładce widnieje fragment obrazu Jana Matejki pt. „Zaprowadzenie Chrześcijaństwa”. Artysta, zainspirowany tym ważnym w historii Polski wydarzeniem, namalował go w 1889 roku.

Konstytucja 3 maja

3 maja 1791 roku Polska doczekała się swojej własnej konstytucji. Był to drugi (po Stanach Zjednoczonych) kraj, w którym ustanowiono taki dokument. Dokładnie 100 lat później Jan Matejko namalował swój jeden z najbardziej znanych obrazów pt. „Konstytucja 3 maja 1791 roku”. Obecnie znajduje się on w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Odzyskanie niepodległości

123 długie lata. To właśnie tyle Polska przebywała pod obcymi zaborami. Jednak 11 listopada 1918 roku wszystko się zmieniło. Polska znowu stała się wolnym i niezależnym od niczyich wpływów krajem. W tym dniu Polacy witali Józefa Piłsudskiego wiwatami, bo to właśnie on został mianowany naczelnym dowódcą wojsk naszego kraju.

Transformacja systemowa

Obrady Okrągłego Stołu, a zaraz po nich pierwsze częściowo wolne wybory, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. To właśnie te dwa wydarzenia zapoczątkowały transformację systemową w naszym kraju. W Polsce zaczęło się zmieniać wszystko: od gospodarki, aż po mentalność. Dzięki wszystkim tym transformacjom, które wydarzyły się przez te ponad 33 lata, możemy mówić o tym, że żyjemy w wolnym i dobrze rozwiniętym kraju.

Wejście Polski do UE

1 maja 2004 roku Polska dołączyła do Unii Europejskiej – organizacji międzynarodowej, której zadaniem jest między innymi dbanie o bezpieczeństwo i wolność obywateli. Dzięki temu nasz kraj ma realny wpływ na to, jak wygląda polityka międzynarodowa czy też gospodarka. Obecność w Unii Europejskiej pomaga nam również zacieśniać więzi z innymi krajami członkowskimi.

Inni klienci sprawdzali również

Historia filozofii Tom 1 Filozofia starożytna i średniowieczna - Tatarkiewicz Władysław | mała okładka

Historia filozofii Tom 1 Filozofia starożytna i średniowieczna

Tatarkiewicz Władysław

7.1 / 10 (11 ocen)

66,32 zł 66,32 zł - najniższa cena 74,00 zł - cena detaliczna

Niesamowite historie - Elizabeth Gaskell | mała okładka
-27 %

Niesamowite historie

Elizabeth Gaskell

6.7 / 10 (96 ocen)

18,21 zł 16,64 zł - najniższa cena 25,00 zł - cena detaliczna

27,99 zł 26,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna

49,78 zł 49,78 zł - najniższa cena 79,00 zł - cena detaliczna

31,49 zł 30,59 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

22,99 zł 22,99 zł - najniższa cena 22,99 zł - cena detaliczna

Inne książki z tej kategorii

8,90 zł 8,90 zł - najniższa cena 9,90 zł - cena detaliczna

7,90 zł 7,90 zł - najniższa cena 9,90 zł - cena detaliczna

6,90 zł 6,90 zł - najniższa cena 9,99 zł - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem