Marek Hłasko

Urodził się 14 stycznia 1934 roku w Warszawie Wybitny prozaik i scenarzysta filmowy. Tworzył głównie w latach 50. XX wieku. Jeden z najbardziej znanych "kaskaderów literatury", twórca niepokorny i buntownik. Jego najbardziej znane powieści to między innymi: "Ósmy dzień tygodnia", "Następny do raju", "Drugie zabicie psa". Twórca zbioru opowiadań "Pierwszy krok w chmurach". Zmarł w czerwcu 1969 roku z nieznanych przyczyn.

Lista książek

Nowość
Pierwszy krok w chmurach - Marek Hłasko | mała okładka
-32 %

Pierwszy krok w chmurach

Marek Hłasko

Szesnaście opowiadań zawartych w debiutanckim tomie Marka Hłaski? jednego z najbardziej wyrazistych polskich prozaików ? przedstawia naturalistyczne obrazy z czasów realizmu socjalistycznego. Zawarty w nich dosadny, szorstki i pozbawiony złudzeń świat to nie tylko przejmujący zapis ludzkich losów, ale też głębokie studium psychologiczne bohaterów, którzy w różny sposób próbują buntować się przeciwko zastane[...]

Więcej

29,90 zł

20,34 zł

Drugie zabicie psa/ Nawrócony w Jaffie

Marek Hłasko

Opowiadanie "Drugie zabicie psa" zyskało doskonałe recenzje i ogromną popularność. Wielokrotnie tłumaczone na różne języki, jest wznawiane i wydawane do chwili obecnej. Zostało sfilmowane w Niemczech, stało się podstawą wielu spektakli telewizyjnych i teatralnych oraz słuchowisk radiowych.

Więcej

34,99 zł

25,31 zł

Pierwszy krok w chmurach

Marek Hłasko

Wydany w 1956 roku zbiór opowiadań, napisanych przez dwudziestoletniego chłopaka, stał się z miejsca sensacją. Świetne recenzje, znikające z półek kolejne wydania, popularność a nawet kult Hłaski. Ale przede wszystkim opowiadania, które do dziś zaskakują szczerością i mistrzostwem języka.

Więcej

34,99 zł

23,02 zł

Następny do raju

Marek Hłasko

"Był człowiekiem z mułu i kurzu, jak każdy z nas jest, nawet ci wypolerowani i omaszczeni intelektualno-ideowym gnojem, z którego nikt nic nie ma. (...) To, co malował, było wielkie przez swe cudowne, irytujące skrzywienie, deformację, skos. Był romantykiem, a więc mazał i upiększał."
Leopold Tyrmand

Więcej

19,99 zł

Listy

Marek Hłasko

Marek Hłasko swoimi listami napisał jedną ze swoich najlepszych powieści.
Książka ukazuje się w przeddzień 45 rocznicy śmierci Marka Hłaski oraz w roku kiedy przypada 80 rocznica jego urodzin.

Więcej

44,99 zł

28,76 zł

Wilk  - Marek Hłasko | mała okładka
-27 %

Wilk

Marek Hłasko

Niezaprzeczalnie sensacją wydawniczą 2015 r. jest w Iskrach nigdy nieopublikowana powieść Marka Hłaski "Wilk", która była jego debiutem literackim, choć na publikację musiała czekać sześćdziesiąt dwa lata.

Więcej

34,90 zł

25,33 zł

Sowa, córka piekarza

Marek Hłasko

Trzydziestotrzyletni Grzegorz, dziennikarz i pisarz, podstarzały James Dean z chorym sercem wraca do rodzinnego Wrocławia. Zostaje szoferem Weroniki Rackmann, żony lotnika oczekującego w więzieniu na egzekucję. Grzegorz wciela się w jego rolę i wplątuje się w romans ze swoją pracodawczynią. Udawana miłość, udawane szczęście, udawane życie...

Więcej

34,99 zł

25,31 zł

Piękni dwudziestoletni

Marek Hłasko

Nawet esbecy szukający haków na Marka Hłaskę czytali „Pięknych dwudziestoletnich” jak autobiografię. Wybrali wszystkie przestępcze czyny, które sobie przypisał, i wysłali tę litanię do Komendy Wojewódzkiej MO we Wrocławiu. Milicjanci nie znaleźli jednak żadnych śladów przestępczej działalności młodego pisarza.

Więcej

34,99 zł

23,46 zł

Borys Szyc czyta Pięknych Dwudziestoletnich. Audiobook - Marek Hłasko | mała okładka
-29 %

Borys Szyc czyta Pięknych Dwudziestolet. Audiobook

Marek Hłasko

"„Mistrzowie słowa” – wielcy aktorzy czytają wielką literaturę.
Każdy z 20 tomów zawiera bogato ilustrowaną książkę przedstawiającą sylwetkę danej aktorki czy aktora oraz krótki opis na temat pisarza i jego dzieła.
20 książek, których nie sposób było lepiej napisać, ale które można było jeszcze lepiej przeczytać.
20 wybitnych interpretacji dzieł literackich nagranych w formacie MP3."[...]

Więcej

24,99 zł

17,62 zł

Wilk. Wydanie krytyczne - Marek Hłasko | mała okładka
-31 %

Wilk. Wydanie krytyczne

Marek Hłasko

Niezaprzeczalnie sensacją wydawniczą 2015 r. jest w Iskrach nigdy nieopublikowana powieść Marka Hłaski Wilk, która była jego debiutem literackim, choć na publikację musiała czekać sześćdziesiąt dwa lata.
Wilk to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezus[...]

Więcej

49,90 zł

34,60 zł

Wilk - Marek Hłasko | mała okładka
-28 %

Wilk

Marek Hłasko

Niezaprzeczalnie sensacją wydawniczą 2015 r. jest w Iskrach nigdy nieopublikowana powieść Marka Hłaski Wilk, która była jego debiutem literackim, choć na publikację musiała czekać ponad sześćdziesiąt lat.
Wilk to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezus[...]

Więcej

34,90 zł

24,99 zł

Najlepsze lata naszego życia - Marek Hłasko | mała okładka
-29 %

Najlepsze lata naszego życia

Marek Hłasko

Opowiadania zgromadzone w niniejszym tomie powstały w latach 1951–?1956. Należą więc do juweniliów Marka Hłaski. Na ich podstawie wytyczyć można drogę, jaką przebył początkujący pisarz: od zafascynowanego socrealizmem szofera po prowokującego władzę autora Pierwszego kroku w chmurach.
Utwory stanowią podróż sentymentalną do czasów Polski stalinowskiej i jej często zniekształcanego przez literaturę obrazu.
N[...]

Więcej

39,90 zł

28,14 zł

Listy i Pamiętnik - Marek Hłasko | mała okładka
-27 %

Listy i Pamiętnik

Marek Hłasko

Zbiór niepublikowanych listów i „starego” Pamiętnika Marka Hłaski jest tomem niezwykłym z dwóch powodów. Po pierwsze: prezentowane listy rzucają zupełnie nowe światło na relacje pisarza z ojczymem i matką. Okazuje się, że zależności łączące członków niezwykłego trójkąta Hłasków-Gryczkiewiczów są zupełnie odmienne od ogólnie panującej opinii. Mit zbuntowanego nastolatka, niezdrowo przywiązanego do matki i je[...]

Więcej

29,90 zł

21,84 zł

Najlepsze lata naszego życia - Marek Hłasko | mała okładka
-28 %

Najlepsze lata naszego życia

Marek Hłasko

Opowiadania zgromadzone w niniejszym tomie powstały w latach 1951-1956. Należą więc do juweniliów Marka Hłaski. Na ich podstawie wytyczyć można drogę, jaką przebył początkujący pisarz: od zafascynowanego socrealizmem szofera po prowokującego władzę autora Pierwszego kroku w chmurach. Utwory stanowią podróż sentymentalną do czasów Polski stalinowskiej i jej często zniekształcanego przez literaturę obrazu. Na[...]

Więcej

34,90 zł

24,99 zł

Najlepsze lata naszego życia Wydanie krytyczne - Marek Hłasko | mała okładka
-31 %

Najlepsze lata naszego życia Wydanie krytyczne

Marek Hłasko

Opowiadania zgromadzone w niniejszym tomie powstały w latach 1951-1956. Należą więc do juweniliów Marka Hłaski. Na ich podstawie wytyczyć można drogę, jaką przebył początkujący pisarz: od zafascynowanego socrealizmem szofera po prowokującego władzę autora Pierwszego kroku w chmurach. Utwory stanowią podróż sentymentalną do czasów Polski stalinowskiej i jej często zniekształacanego przez literaturę obrazu. N[...]

Więcej

49,90 zł

34,60 zł