Jerzy Bralczyk

Lista książek

Mój język prywatny - Jerzy Bralczyk | mała okładka
-37 %

Mój język prywatny

Jerzy Bralczyk

Profesor Bralczyk kocha język jako zjawisko samo w sobie. A skoro go kocha, kocha się nim posługiwać i uczyć innych posługiwania się nim.

Więcej

34,90 zł

21,99 zł

500 zdań polskich - Jerzy Bralczyk | mała okładka
-37 %

500 zdań polskich

Jerzy Bralczyk

Jerzy Bralczyk nie tylko zebrał zdania, które najsilniej istnieją w świadomości Polaków, ale też z ich pomocą stworzył niezwykłą opowieść o polskiej mentalności, która odbija się w tym, jak mówimy na co dzień i od święta.

Więcej

49,99 zł

31,61 zł

Na drugie Stanisław. Nowa księga imion - Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek | mała okładka
-37 %

Na drugie Stanisław. Nowa księga imion

Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek

Czy znaczenia imion dane są raz na zawsze? Czy powinniśmy ich szukać wyłącznie w ich greckiej, łacińskiej czy słowiańskiej etymologii? Czy Beata na zawsze ma pozostać piękna, Benedykt dobrze gadać a Barbara to wciąż barbażynka?

Więcej

49,99 zł

31,61 zł

Wszystko zależy od przyimka

Jan Miodek, Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski

Wszystko zależy od przyimka - Jerzy Bralczyk, Jan Miodek, Andrzej Markowski w rozmowie z Jerzym Sosnowskim

Jak mówić po ludzku i po polsku w epoce internetu, sms-ów, głupich reklam i bełkotliwych mediów, opowiada profesorskie trio Bralczyk, Markowski i Miodek w rozmowie z Jerzym Sosnowskim.
• Czy muzycy z The Beatles to bitelsi, czy bitlesi?
• Dlaczego „wykonuję”, a nie „wykonywuję”?
• Do czego zobowiąz[...]

Więcej

39,99 zł

27,79 zł

Świat przez słowa

Jerzy Bralczyk

Dostajemy zatem "świat przez słowa" w podwójnym sensie.
Po pierwsze - pokazany tak, jak go ujmuje polszczyzna, która np. płeć traktuje jako rzecz bardziej kobiecą niż męską. Po drugie - widziany oczami autora, który jest dobrze znany czytelnikom i którego punkt widzenia może być dla nich interesujący.
Jeśli połączyć to wszystko razem - ton daleki od mentorstwa i dydaktyzmu, efektowne figury stylistyczne, g[...]

Więcej

34,00 zł

31,47 zł

Słowo o słowie Porady językowe profesora Bralczyka

Jerzy Bralczyk

Książka powstała na podstawie cyklicznej audycji radiowej SŁOWO O SŁOWIE, prowadzonej przez profesora Bralczyka w wielu rozgłośniach regionalnych. To wybór 240 pytań i odpowiedzi, które zostały spisane i zredagowane tak, aby zachować styl właściwy językowi mówionemu profesora. Co znaczy? Skąd pochodzi? Jak wymawiać? Jak pisać? Jak odmieniać? Jak używać? Czy używać? - to części, na które podzielony jest pora[...]

Więcej

44,00 zł

39,35 zł

Jeść!!! - Jerzy Bralczyk | mała okładka
-37 %

Jeść!!!

Jerzy Bralczyk

W pięknie ilustrowanym leksykonie znany i lubiany językoznawca, profesor Jerzy Bralczyk, omówił sto osiemdziesiąt „smacznych słów”. Są to w większości nazwy apetycznie brzmiących potraw, pozostałe służą jedzeniu lub się z nim kojarzą. Nie jest to jednak przewodnik kulinarny sensu stricto, ponieważ autor przede wszystkim delektuje się nie samym smakiem jedzenia, lecz słowami, ich brzmieniem, urodą i funkcją.[...]

Więcej

39,90 zł

24,99 zł

W drogę!!! - Jerzy Bralczyk | mała okładka
-37 %

W drogę!!!

Jerzy Bralczyk

„W drogę” to kolejny po „Jeść” bogato ilustrowany, tematyczny leksykon profesora Jerzego Bralczyka. Tym razem przedmiotem rozważań autora są słowa związane z podróżowaniem, drogą, wędrowaniem. Każde z haseł to osobny, pełen humoru i imponującej erudycji felieton. Profesor Bralczyk pisze o pochodzeniu wybranych przez siebie słów, ich zmieniających się przez lata znaczeniach, zaskakujących kontekstach w jakic[...]

Więcej

39,90 zł

24,99 zł

Mówi się Porady językowe profesora Bralczyka - Jerzy Bralczyk | mała okładka
-20 %

Mówi się Porady językowe profesora Bralczyka

Jerzy Bralczyk

Książkowa wersja audycji pt. "Mówi się" prowadzonej przez prof. Bralczyka od kilku lat w Telewizji Polonia.

Oparta na nagraniach udostępnionych przez telewizję. Zachowany został podstawowy schemat kompozycyjny audycji: pytanie - odpowiedź. Pytania zostały jednak podzielone na działy, takie jak odmiana wyrazów, znaczenie, związki frazeologiczne, itp.
Uroku książce dodają żartobliwe ilustracje nawiązujące do[...]

Więcej

49,00 zł

39,35 zł

1000 słów - Jerzy Bralczyk | mała okładka
-37 %

1000 słów

Jerzy Bralczyk

Po bestsellerowych „500 zdaniach” czas na „1000 słów”, a więc opus magnum najpopularniejszego językowego autorytetu Polaków.
W błyskotliwych, a jednocześnie odkrywczych i głębokich felietonach Jerzy Bralczyk przedstawia najbardziej niezwykłe, najwięcej znaczące i najważniejsze słowa, których używamy na co dzień i od święta. Tropi zmieniające się znaczenia wyrazów i zaskakujące powroty słów – wydawałoby się[...]

Więcej

54,99 zł

34,64 zł