Białe zęby - Zadie Smith  | okładka
Znak

Białe zęby Zadie Smith

Oprawa miękka
Wydanie: czwarte

Pierwsze wydanie: 2002-10-15

ISBN: 978-83-240-3485-7
EAN: 9788324034857
Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol
Tytuł oryginalny: White Teeth
Liczba stron: 528
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Zbigniew Batko

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Książka, która stworzyła Zadie Smith

Genialny debiut jednej z najlepszych współczesnych pisarek. Pełna epickiego rozmachu powieść o losach trzech rodzin emigrantów mieszkających w Londynie.
"Białe zęby" zdobyły Whitbread First Novel Award, Guardian First Book Award, James Tait Black Memorial Prize for Fiction oraz Commonwealth Writers' First Book Prize. Książka ta trafiła w poczet 100 najlepszych angielskich powieści magazynu TIME.

Salman Rushdie

”Ta książka to zdumiewająco dojrzały debiut, zabawny i poważny, a autorka ma wyrazisty, rozpoznawalny styl rasowego pisarza. Czytałem Białe zęby z ogromną przyjemnością ii sporym uznaniem. To powieść z pazurem.”

Guardian

Niezwykły talent widoczny już na pierwszych stronach.

New Yorker

Smith pisze jak mistrz.

Independent

Zabawna, inteligentna, szaleńczo dobra lektura.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niejasne i nieodzowne pojęcie tożsamości

2015-09-10
Zadie Smith nie trzeba nikomu przedstawiać. Wznowienie jej entuzjastycznie przyjętego literackiego debiutu było tylko kwestią czasu. Wydawnictwo Znak przygotowało nowe wydanie „Białych zębów" - pojemnej powieści o życiu w wielokulturowym świecie, w którym tożsamość staje się pojęciem tak samo niejasnym jak nieodzownym.

Zderzenie cywilizacji

2010-06-07
Żyję w kraju, którego kultura jest słowiańska na wskroś, aczkolwiek podstawy tej kultury zostały zbudowane na bazie innych kultur. Przez wieki napływały do Polski różne tradycje i zwyczaje, które w mniejszym lub większym stopniu zaaklimatyzowały się. Nawet dziś do naszej typowo słowiańskiej kultury wkraczają z coraz większym impetem czynniki kultur zachodnich. Jednakże nasza polska kultura nigdy nie była i nie będzie takim tyglem, jaki powstał na Wyspach Brytyjskich.

Między asymilacją a tożsamością

2009-05-08
Debiut Zadie Smith wzbudził w swoim czasie (nie tak znów przecież dawno) prawdziwą sensację, i choćby to może starczyć za powód by po niego sięgnąć. Z tego powodu sięgnęłam po książkę ja. Na własną zgubę, bo ta objętościowo dorodna powieść (jak na każdą dobrą dorodną powieść przystało) przyciąga i nie pozwala się od siebie oderwać.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.