Bieguni - Olga Tokarczuk | okładka
Wydawnictwo Literackie

Bieguni Olga Tokarczuk

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-08-05594-6

Liczba stron: 458

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2015

39,90 zł 26,30 zł

Oszczędzasz 13,60 zł
-34 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Uhonorowana Literacką Nagrodą Nike, jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści ostatnich lat.

Co mamy wspólnego z biegunami – prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi, którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów?
Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie.

Polecane książki z rabatem do 55%

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

TV ORF

„Tokarczuk udało się w sposób niezwykły, inteligentny i wrażliwy przedstawić otaczający nas świat. Fascynująca powieść!”

Marta Cuber, „Polityka”

„Bohaterami tej książki są nomadzi i koczownicy, nieprzywiązani do własnych korzeni. Kobiety wożące w torebkach zapasowe szczoteczki do zębów na wypadek nagłej podróży i mężczyźni umiejący spakować cały swój dobytek w 10 minut, zawsze gotowi do drogi. Proza Olgi Tokarczuk przekonuje, iż poczucie ładu wszechświata dostępne jest każdemu, o ile tylko podróżuje”.

„Le Figaro”

„Oryginalna, pasjonująca i znakomicie napisana”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bieguni

2016-01-13
„Bieguni" to powieść Olgi Tokarczuk, wydana w 2007 roku, nagrodzona Nagrodą Literacką Nike.

 

„Bieguni”, Olga Tokarczuk

2015-12-02

Powieść „Bieguni”, napisana przez Olgę Tokarczuk, w 2008 roku została nagrodzona Nagrodą Literacką Nike. Pisarka do nagrody nominowana była wielokrotnie, między innymi za „Prawiek i inne czasy” (1996), „Dom dzienny, dom nocny” (1998), „Gra na wielu bębenkach” (2001). Drugą statuetkę Nike odebrała za powieść „Księgi Jakubowe” (2014).

Tytuł „Bieguni” nawiązuje do XVII-wiecznej grupy religijnej prawosławnych starowierców, działających na terenach rosyjskich. Wierni wierzyli, że poradzić sobie z szatanem mogą tylko ci, którzy będą w ciągłym ruchu. Wyznawcy musieli cały czas wędrować.

Tokarczuk użyła tej nazwy nie bez przyczyny. Stworzyła bowiem powieść o podróży, zarówno tej fizycznej, jak i egzystencjonalnej. Jest to spojrzenie na współczesnych nomadów, którzy za cel obrali sobie przemierzanie świata. W ciągłej wędrówce próbują odnaleźć samych siebie i sens swojego życia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.