Castorp - Paweł Huelle  | okładka
Znak

Castorp Paweł Huelle

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2009-10-26

ISBN: 978-83-240-1254-1
EAN: 9788324012541
Opracowanie graficzne: Przemysław Dębowski
Liczba stron: 216
Wydawnictwo: Znak
Format: 126x205mm
Cena katalogowa: 32,90 zł

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Hans Castorp przybywa do Gdańska. Mimo ostrzeżeń wuja wsiada na statek w Hamburgu i rozpoczyna dziwną podróż. Podczas morskiej przeprawy towarzyszy mu trójka ekscentrycznych podróżników, którzy walczą o jego niewinną duszę. Młodziutki Hans nie wie jeszcze, że w Gdańsku sam będzie musiał o nią walczyć.
Castorp to jedna z najpiękniejszych książek Huellego, odsłaniająca tajemnice starego Gdańska, studenckiego Wrzeszcza i sopockiego raju dla kuracjuszy z początku XX wieku.
Dojrzewanie bohatera, jego pierwsza miłość i pierwsza obsesja splatają się tu z fascynacją miastem, które uwodzi i niszczy.
Powieść zainspirowana Czarodziejską górą Tomasza Manna, nominowana w roku 2008 do prestiżowej nagrody The Independent Foreign Fiction Prize.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Gdy uczucia biorą górę nad rozsądkiem

2009-11-30
Powieść, o której nie można powiedzieć że porywa. Powieść o której można powiedzieć że WSYSA. Wsysa z każdym kolejnym przeżyciem i doznaniem głównego bohatera. Akcja - o ile można tak powiedzieć - toczy się w uporządkowanym świecie statecznych mieszczan, których życie zależne od wychowania i konwenansów wywraca się do góry nogami w momencie, kiedy uczucia biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.