Dotyk Julii - Mafi Tahereh  | okładka
Otwarte

Dotyk Julii Mafi Tahereh

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-07-09

ISBN: 978-83-7515-221-0
EAN: 9788375152210
Tytuł oryginalny: Shatter Me
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija

„Nie możesz mnie dotknąć - szepczę.
Kłamię - oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć - oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie - oto, co chcę powiedzieć”.
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.

Lauren Kate, autorka „Upadłych”

„Uzależniająca, pełna napięcia i niezwykle zmysłowa. Chciałabym tak pisać. Po prostu nie możesz się oderwać od lektury”.

Dotyk Julii - zwiastun książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dotyk Julii

2016-04-04
Od kiedy dowiedziałam się o tej książce wiedziałam że muszę ją mieć. Nie dość że wspaniała okłada to jeszcze opis, który tylko zachęca aby dowiedzieć się co Tahereh Mafi stworzyła w swojej powieści.

"Nie jestem potworem"

2015-07-21
Książka "Dotyk Julii" Tahereh Mafi, opowiada o losach siedemnastoletniej Julii. Świat jest teraz inny. Wyobrażacie sobie że po niebie nie latają ptaki, a zima miesza się z latem? Zwierzęta wymierają, rośliny usychają, a z powodu braku jedzenia ludzie umierają w zastraszającym tempie. A z każdym dniem, jest coraz gorzej.

Dotyk będący darem czy utrapieniem?

2015-07-10
Julia od dziecka czuła, że jest inna od swoich rówieśników. Od dziecięcych lat zmagała się ze swoim największym przekleństwem - jej dotyk zabijał. Julia pragnie miłości, bliskości jak nikt inny, ale czy może ją dostać? Czy moc drzemiąca w jej ciele kiedykolwiek pozwoli jej na prawdziwą miłość? Czy Adam okaże się kimś więcej?

Niebanalna, zapadająca w pamięć

2013-11-08
Wyobraź sobie, że żyjesz w odosobnieniu. Ludzie boją się ciebie, kiedy pojawiasz się na horyzoncie, odwracają wzrok. Rodzice dawno już się ciebie wyrzekli, w szkole wytykano cię palcami, uznawano za potwora. Od kilkunastu tygodni z twych ust nie padły żadne słowa, bo zwyczajnie nikt nie chciał cię wysłuchać. Przez 264 dni nie udało ci się nikogo dotknąć - każdy, kto kiedykolwiek o tobie słyszał, jest przerażony myślą, iż mógłby poznać twój dotyk. Bo jest on twoim darem, ale też przekleństwem.

Nie wszystkie dary są błogosławieństwem

2013-07-18
Każdy z nas jest inny, na swój sposób wyjątkowy. Posiadamy talenty i predyspozycje, dzięki którym w pewnych dziedzinach życia możemy osiągnąć więcej niż pozostali. Zdolności pomagają nam zrealizować zamierzone cele, ale czy zastanawiacie się kiedyś, jakby to było posiadać dar, który przysparza więcej wrogów niż przyjaciół i sprawia, że nawet najbliżsi odwracają się od nas ?

Dotknij mnie

2013-03-12
Julia zabiła człowieka tylko dotykiem. Po tym wydarzeniu była poddawana badaniom. Próbowano [ją wyleczyć]* pomóc jej. Kiedy stało się jasne, że to nie jest możliwe, umieszczono ją w [zakładzie psychiatrycznym] odpowiednim dla niej miejscu. [Rodzice nie zadali sobie trudu, żeby się z nią pożegnać.] Julia spędziła cały rok w czterech ścianach, nie oglądając żadnego innego człowieka. Od trzech lat nie widziała świata zewnętrznego. Pamięta, jak ludzie zorientowali się, że zaczyna brakować żywności. Zwierzęta umierały, ptaki przestały latać, ziemia nie dawała plonów. Zmienił się klimat, nasza planeta przestała być tym samym miejscem. Julia pamięta jeszcze obietnice Komitetu Odnowy, który miał nad wszystkim zapanować. Nie wie jednak, jak sytuacja wygląda teraz.

Co się kryje pod liniami?

2012-07-25
Wyobraźcie sobie, że nikt was nigdy nie dotknął. Nawet nie musnął opuszkami palców. Nie wiecie, jak się czuje przytulana osoba. Nie wiecie, co to znaczy całować kogoś. Co to znaczy być kochanym. Jesteście w stanie? A teraz wyobraźnie sobie, że wasza skóra rani jak ostre krawędzie szkła. Jest najdoskonalszą trucizną, jaką zna świat. Wystarczy wasz dotyk, by ludzie cierpieli, by umierali. Jesteście w stanie? Julia nie musi sobie tego wyobrażać - ona musi sobie z tym radzić codziennie.

Zostać dotkniętym przez Julię

2012-07-13
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija. Zostaje uwięziona w zakładzie dla psychicznie chorych z powodu popełnionej zbrodni. Nie widziała rodziców od trzech nawet lat. Wtedy ją zabrali, a jej rodzina nawet nie zaprotestowała. Jest już prawie na skraju szaleństwa, gdy do jej celi trafia tajemniczy chłopak o imieniu Adam. Nie chce powiedzieć Julii, dlaczego znalazł się tym miejscu. Jej życie zaczynia się zmieniać, gdy zostaje porwana w wir wydarzeń, w których nie chce brać udziału.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.