Dziewczyna w błękitnej sukience - Gaynor Arnold  | okładka
Znak literanova

Dziewczyna w błękitnej sukience Gaynor Arnold

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-09-17

ISBN: 978-83-240-2273-1
EAN: 9788324022731
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Tytuł oryginalny: Girl in A Blue Dress
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: A5
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nominacje do Nagrody Bookera i Nagrody Orange

Kiedy się poznali, miała na sobie błękitną sukienkę. Zachwyciła go, rozkochała w sobie. On był ubogi, ale utalentowany. Ona zamożna, młodziutka i bardzo naiwna. Wkrótce Alfred zdobywa sławę jako pisarz. Życie u boku uwielbianego artysty nie jest jednak usłane różami. Alfred zamienia życie Dorothei w piekło: podkreśla na każdym kroku jej niższość, upokarza ją nieustannie cierpkimi komentarzami, romansuje z innymi kobietami, być może nawet z jej młodszą siostrą. W końcu wyrzuca żonę z domu, chociaż ich najmłodsze dziecko jest wówczas zaledwie niemowlęciem. Stłamszona i niepewna siebie Dorothea przez lata nie przyznaje się, jak jest nieszczęśliwa. Wszystko się zmienia, kiedy otrzymuje zaproszenie na prywatną audiencję u królowej Wiktorii. Odkrycie, jak wiele łączy ją z najbardziej wpływową kobietą w Anglii, ośmiela ją do opowiedzenia swojej historii.  

*** 

Ta soczysta i mądra powieść przedstawia prywatne życie znanej pary: Catherine i Charlesa Dickensów.

Autorka śledzi historię pisarza, ale zmienia imiona wszystkich bohaterów. Wystarczy jednak połączyć kropki, by odkryć, czyim życiorysem jest inspirowana ta opowieść.  

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Ciemna strona miłości

2013-01-24
Ona i On. Nieśmiała, nieznająca życia dziewczyna z dobrej rodziny i biedny początkujący pisarz. Wzajemne przyciąganie, namiętność. Miłość? Dla niej zdecydowanie tak. Dla niego jak okazuje się po latach.. niekoniecznie. Bo czy to mogło się udać? Czy ludzie obdarzeni geniuszem, wciąż niespokojni, poszukujący, potrafią tworzyć szczęśliwe związki? Potrafią kochać innych? Czy kochają tylko siebie?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.