Francuzki nie potrzebują liftingu. Sekrety piękna i radości życia w każdym wieku - Guiliano Mireille | okładka
Znak literanova

Francuzki nie potrzebują liftingu. Sekrety piękna i radości życia w każdym wieku Guiliano Mireille

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-06-27

ISBN: 978-83-240-3534-2

Liczba stron: 228

Wydawnictwo: Znak literanova

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Dorota Gruszka

Rok wydania: 2016

34,90 zł 23,73 zł


Opis

We Francji czas płynie tak samo jak wszędzie, ale Francuzki wiedzą, jak mu się nie poddawać!

Marzysz o wiecznej młodości i pięknie? Chcesz je zatrzymać za pomocą idealnego kremu? A może przywrócić dzięki liftingowi?

Un moment! Spójrzmy prawdzie w oczy: wieczne piękno nie istnieje, na idealny krem trudno trafić, a lifting… to dość ryzykowne przedsięwzięcie. Francuzki już to wiedzą i nie popadają w obsesję wiecznej młodości. Zamiast tego wypracowały sposoby na zachowanie naturalnego piękna, elegancji i radości życia.

Mireille Guiliano, autorka bestsellerowych poradników Francuzki nie tyją i Francuzki na każdy sezon, pokazuje, że również Ty niczym rodowita Francuzka możesz:

• odkryć bogactwo składników odżywczych w szpinaku, rybach, cytrusach i orzechach
• mikrodermabrazję zastąpić miodem i olejem arganowym, a sztuczne odżywki do włosów… tabletką aspiryny
• poznać technikę oddychania przeponą i nauczyć się relaksować głęboko i skutecznie
• spalać kalorie lekko, przyjemnie i prawie bez wysiłku…

…a przede wszystkim zyskać pozytywne nastawienie do własnego wyglądu i wieku!


Przeczytaj fragment książki --> Sprawdź tutaj

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dlaczego Francuzki nie potrzebują liftingu?

2019-02-07
Mireille Guiliano w swojej najnowszej książce (poprzednia to min. „Francuzki nie tyją") odkrywa tajemnicę kobiet narodowości, która kultywuje piękno. Francja jest europejską stolicą szyku, mody oraz piękna!
Zaskakująco autorka nie stworzyła katalogu najmodniejszych kolorów, fasonów i marek kosmetyków. Otwiera za to wachlarz możliwości obudzenia piękna, która każda z nas nosi w sobie...
Czytając książkę wyruszamy w podróż wewnątrz siebie. Jak oceniam się na co dzień? Co mówi do mnie mój wewnętrzny głos i jak to wpływa na mnie, na to jak wyglądam i jaka jestem dla innych? Co jem? Czy ćwiczę? Jaki make - up wybieram? Czy mocny - by zasłonić wszystkie niedoskonałości? Czy pielęgnuję swoją skórę, włosy? Jak się odżywiam? Czy ćwiczę?
To nie jest zwykły poradnik! Nie narzuca i nie radzi przyjęcia jakiegoś planu udoskonalania siebie, ale w subtelny i szykowny sposób uświadamia, że do bycia piękną nie trzeba wiele pieniędzy, ani pracy. Wystarczy czysta naturalność.
Czytając książkę mamy wrażenie, że rozmawiamy z autorką, a ta mądra Francuzka z klasą udziela nam w swojej opowieści rad niczym dobry duch . „Zwróć uwagę na to..." „ Może za dużo od siebie wymagasz...". Często przytacza zabawne i interesujące historie oraz myśli wielkich naszych czasów.
Lektura dla kobiety w każdym wieku!

Naturalne piękno nie przemija

2019-02-07
Książka „Francuzki nie potrzebują liftingu" jest poradnikiem, który miłuje naturalność i umiejętność godnego starzenia się we własnym ciele. Autorka przytacza wiele historii, na podstawie których udowadnia jak ważne jest dobre samopoczucie. Jest ono podstawą, aby kobieta czuła się dobrze sama ze sobą. Bardzo zmieniające się koncepcje piękna wywierają presję na kobietach - tylko młodość może zachwycać. Autorka nie zgadza się z tym stwierdzeniem i pokazuje poprzez wszystkie płaszczyzny życia swoje racje. Każdy obszar, który składa się na naszą codzienność może wpływać na starzenie się organizmu. Wiedza o tym, co i jak robić, aby w przyszłości widać było efekty zadowalające a nie uboczne jest dla autorki kluczowa. Ponadto psychologiczne nastawienie do tematu starości czyni książkę bardziej dostępną i życiową. Warto dbać o siebie już zawczasu, aby później zbierać owoce swojej pracy.

Starzenie się na luzie

2019-02-07
„Francuzki nie potrzebują liftingu" autorstwa Mireille Guliano to bardzo ciekawy zbiór rad jak zestarzeć się z godnością i radością. Autorka na podstawie swoich doświadczeń opisuje jaki wpływ na nasz wygląd i sposób odbierania nas przez innych ma ubiór, fryzura, makijaż. Nakłania do umiaru w tych aspektach i odnalezienia swojej drogi, by dobrze czuć się we własnej skórze. Guiliano zwraca uwagę jak w prosty sposób zapobiegać szybkiemu starzeniu się i zachować skórę w takim stanie by nie potrzebowała w przyszłości inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.
Duża uwagę zwraca na ruch oraz sposób odżywiania się. Na własnym przykładzie przedstawia przykładowe przepisy, które mają pomóc zachować zdrowie i dobre samopoczucie na lata. Opisuje jak powinna wyglądać codzienna dieta, jakie produkty są wskazane i powinny gościć na naszych talerzach. Ponadto, prezentuje zdrowe podejście do suplementów diety, które tak ochoczo reklamują nam koncerny farmaceutyczne. W kilku przykładach pokazuje jak tracić zbędne kalorie i zachować sprawność bez katorżniczych ćwiczeń.
Autorka przekonuje, że warto starzeć się na luzie, pogodzić się z rzeczami, na które w pewnym wieku nie ma się wpływu. Zamiast użalać się nad biegiem czasu autorka sugeruje by tak jak ona często spotykać się z przyjaciółmi, realizować swoje pasje i odkrywać nieznane. Powtarza znane stwierdzenie, że gdy twoja praca jest jednocześnie pasją, nie czujesz się jakbyś chodziła do pracy. Ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, szczególnie patrząc na wciąż energiczną autorkę.
Pomimo, że książka skierowana jest do osób nieco ode mnie starszych, znalazłam kilka (jeśli nie kilkanaście) cennych rad, które mogę już teraz zastosować by cieszyć się zdrowym i udanym życiem. Pozycja obowiązkowa dla kobiet po 50-tce, dlatego przy najbliższej okazji podrzucę książkę mamie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.