Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego - Wiktor Krajewski, Maria Fredro-Boniecka | okładka
WAB

Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego Wiktor Krajewski, Maria Fredro-Boniecka

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 97883280-1900-3
EAN: 9788328019003
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: WAB
Format: 160mm x 235mm
Cena katalogowa: 39,99 zł

39,99 zł 32,65 zł

Produkt niedostępny

Opis

Minęło 70 lat... One wciąż żyją wydarzeniami z sierpnia 1944 roku!

Warszawianki, panienki z dobrych domów, uczennice dobrych szkół, patriotki zaangażowane w konspirację AK i Szarych Szeregów, córki lekarzy, profesorów, przedsiębiorców, właśnie wkraczały w młodość. Czas Powstania bardzo dużo zmienił w ich życiu, ukształtował je i odcisnął piętno na ich życiu. Nawet teraz, po ponad 70 latach, wciąż żyją wydarzeniami z sierpnia 1944 roku.

Książka składa się ze zbioru opowiadań kobiet o Powstaniu. Wszystkie sylwetki, historie układają się w pewną syntezę postaw. Obrazują również patriotyczne środowisko walczącej młodzieży, która stanęła do Powstania.

„Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego” są ilustrowane fotografiami z rodzinnych archiwów bohaterek.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego", Wiktor Krajewski, Maria Fredro-Boniecka

2016-01-04
Powstanie Warszawskie jest ważnym wydarzeniem w historii Polski i jednym z najczęściej wymienianych wydarzeń związanych z drugą wojną światową. Na rynku ukazuje się wiele książek historycznych, których autorzy starają się analizować poszczególne problemy, reakcje innych krajów, artykuły w ówczesnych gazetach, działania propagandy czy ważne postacie uczestniczące w powstaniu.

Wspomnienie po Babci

2015-06-16
Moja babcia brała udział w Powstaniu. Była Łączniczką. Niestety nigdy nie miałam szansy jej poznać. Ta książka w jakimś sensie będzie namiastką tego, co ona robiła w czasie Powstania.

Może mnie coś zaskoczy

2015-06-16
Napisano już tyle o Powstaniu, że pewnie ta publikacja niczym się nie wyróżni, ale mimo to przejrzę. Może mnie coś zaskoczy.

Ciekawe, co będzie w środku?

2015-06-16
Widziałam już wiele opracowań, książek dotyczących Powstania, bo jestem jego fanką. Ciekawi mnie, czy autorzy zamieszczą jakieś dotąd nieopublikowane zdjęcia.

Czekam

2015-06-16
Ciekawe, jaka lekcja historii czeka mnie tym razem? Jestem fanką książek historycznych, dokumentów pisanych przez pryzmat ludzi, biorących udział w wydarzeniach. Nie mogę się doczekać!

Czy byłaby ze mnie Łączniczka?

2015-06-16
Jestem ciekawa tej książki i tych czasów. Mam 19 lat, podobnie jak te młode dziewczyny, które są bohaterkami książki. Ciekawe, czy było by mnie stać na takie poświęcenie, gdyby wybuchła wojna???

Polki-bohaterki

2015-06-15
Bardzo czekam na te książkę i jestem ciekawa na ile różni się od ksiażki "Dziewczyny z Powstania:, która dostarczyła mi tylu wzruszeń. Pięknie być kobietą-Polką! 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.