Ludzie Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko - Tom Phillips | okładka
Broszurowa ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-812-5480-9
EAN: 9788381254809
Tytuł oryginalny: Humans
Liczba stron: 320
Format: 130x210mm
Cena katalogowa: 34,99 zł
Tłumaczenie: Maria Gębiska-Frąc

34,99 zł 25,09 zł

Oszczędzasz 9,90 zł
-28 %
Wyślemy w ciągu 24h
Książki od 3,90 zł!
Książki od 3,90 zł!

Opis

Tom Phillips w swojej książce „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko” zabiera czytelników w ekscytująca podróż przez najbardziej katastrofalne porażki w historii ludzkości, rozpoczyna od upadku naszego praprzodka z drzewa, a kończy na współczesnych klęskach do jakich doprowadził gatunek ludzki.

Przez ostatnie siedemdziesiąt tysięcy lat można powiedzieć, że jako homo sapiens rozwinęliśmy się wystarczająco, a w ewolucyjnym łańcuchu pokarmowym jesteśmy zwycięzcami. Wszystkie nasze osiągnięcia nie były jednak czymś łatwym i oczywistym, dodatkowo, jak twierdzi autor od czasu do czasu, przypadkiem, udawało nam się coś wybitnie spieprzyć.

Od klęski ekologicznej na Wielkich Równinach Stanów Zjednoczonych w latach 30. XX wieku do walki z czterema plagami przewodniczącego Mao. Od pijanej, odurzonej alkoholem armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza programu telewizyjnego z gatunku reality show.

Można zatem stwierdzić, że jako gatunek z wiekiem wcale nie stajemy się mądrzejsi, a kiedy kolejny raz pomyślisz jak bardzo coś spieprzyłeś, autor w swojej książce przypomni ci, że naprawdę mogło być o wiele gorzej…

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Audiobook książki

Inni klienci sprawdzali również

W spojrzeniu wroga - Amie Kaufman, Meagan Spooner | mała okładka
-32 %

W spojrzeniu wroga

Amie Kaufman, Meagan Spooner

7.4 / 10 (213 ocen)

34,90 zł

23,73 zł

37,90 zł

25,77 zł

36,90 zł

24,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

44,99 zł

30,59 zł

Bitwa o Narwik - Asbjorn Jaklin | mała okładka
-32 %

Bitwa o Narwik

Jaklin Asbjorn

5.9 / 10 (16 ocen)

64,99 zł

43,99 zł

Inne książki z tej kategorii

49,90 zł

33,93 zł

59,99 zł

40,79 zł

Czy liberalizm umarł? - Jan Tokarski | mała okładka
-33 %

Czy liberalizm umarł?

Jan Tokarski

9.0 / 10 (3 oceny)

39,99 zł

26,99 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

super

2019-04-09
Fatalne błędy, okropne pomyłki, najorsze wybory, olbrzymie niepowodzenia i w efekcie dramatyczne konsekwencje. Tak właśnie można opisać książkę Toma Phillipsa, do tego mnóstwo dystansu, humoru i trafnych uwag, wszytsko to sprawia, że książka jest świetna. Mimo, że należy do gatunku popularnonaukowych, to z tak napisaną książką w tej kategorii jeszcze się nie spotkałam, autor pokazują przykłady ludzkich klęsk i niepowodzeń używa niezwykle prostego i łatwego w obiorze języka. Napisana w zabawny sposób pokazując wszelkie błedy jaki popełniliśmy jako gatunek. Gorąco polecam.

Ciekawa historia ludzkości

2019-04-09

Ta książka w niezwykle zabawny, dosadny sposób przedstawia różne wydarzenia historyczne, mniej lub bardziej znane, które mogłyby wyglądać zupełnie inaczej i tym samym odmienić całkowicie losy świata.

Książka o charakterze popularnonaukowym, jak żadna inna lekko i dowcipnie pokazuje historię człowieka na świecie, wszelkie pomyłki, klęski polityczne, ekologiczne czy naukowe, a wszytsko zmierza do tego, że jako gatunek nie uczymy się na swoich błędach, nei wyciągamy wniosków z przeszłości, mimo usilnych prób historyków. Wszytskie przytoczone przez autora przykłady pokazują, w jak idiotyczny sposób postępujemy i degradujemy środowisko, doprowadzmay do katastrof i klęsk. 

Świetna, zabawna, nieco cyniczna i bardzo interesująca. 

fantastyczna

2019-04-09

Już dawno nie czytałam tak zabawnej, a przy tym pouczającej książki, która pokazywałaby jak naprawdę wyglądały pewne historyczne wydarzenia, głupie ludzkie błędy, które wplynęly na losy świata. Poczynając od nieudolnych rządów, porażek dyplomatycznych czy katastrof ekologicznych widzimy jak wiele naprawde potrafiliśmy jako ludzie spieprzyć.

Napisana lekkim i ciętym językiem, czyta się fantastycznie, ksiązka godna polecenia!

Świetna książka!

2019-04-09
Książkę czyta się świetnie, nie dość, że badrzo wciągająca, to autor posługuje się tak lekkim językiem, że jest w stanie porwać czytelnika w opowieść o głupocie ludzkiej. Właśnie ta lekkość pisania i opowiadania jest największą zaletą książki, zdecydowanie daje do myślenia, składnia do pzreyśleń, ale też bawi. Interesujące byloby pokazanie możlwych scenariuszy alternatywnych po każdej z historii. Niemniej jednak fantastyczna pozcyja, plecam wszystkim gorąco!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.