Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan  -  | okładka
WAB

Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan Monika Góra

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-05-15

Liczba stron: 352

Wydawnictwo: WAB

Format: 135x202 mm

Cena katalogowa: 36,99 zł

36,99 zł


Opis

Historia Iwony Cygan powaraca

Po ponad dwudziestu latach wciąż niewiadomo co stało się z Iwoną Cygan. Dziennikarka Monika Góra postanawia w swojej najnowszej książce jeszcze raz powrócić do tego tematu. Zadaje sobie pytanie jak to możliwe, że po ponad dwudziestu latach policja wciąż nie potrafi wskazać sprawców morderstwa. Autorka w swoim dziennikarkim śledztwie próbuje odtworzyć ostatnie chwile zamordowanej poprzez rozmowy z jej najbliższymi oraz znajomymi. Badając poszlaki rozprawia się z mitami, które w ciągu tych lat narosły wokół tej historii, a także odkrywa fakty, której do tej pory nie ujrzały światła dziennego.

Polecane bestsellery

Sprawa Iwony Cygan

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka ku przestrodze

2019-04-13 Kupiłam ten egzemplarz zaciekawiona. Słyszałam o historii Iwony Cygan, ale tak naprawdę nie znałam żadnych szczegółów. Dopiero po lekturze dowiedziałam się jak straszliwa była to zbrodnia i jak wiele osób poniosło śmierć w związku z tym wydarzeniem. Nie mogę uwierzyć że przez tyle lat nikt nie był w stanie wskazać sprawcy pomimo wielu dowodów i zeznań świadków. Mam nadzięję, że dzięki takim publikacjom jak ta uda się nareszcie doprowadzić sprawców do więzienia. To jest wręcz przerażające, że taka zbrodnia miała miejsce w niewielkim miasteczku na oczach prawie wszystkich mieszkańców. Pokazuje to jak bezkarni sie czują niektórzy i jak przez wiele lat mozna zwodzić organy ścigania. Szczerze polecam tę książkę żeby uświadomić sobie, do czego ludzie potrafią być zdolni aby uniknąć sprawiedliwości za swoje czyny. Uczy też że warto być niezłomnym i dążyć do prawdy.

Warto przeczytać

2019-04-13 Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce wiedzieć co stało się z Iwoną Cygan. Po tylu latach wokół tej zbrodni powstało zatrważająco wiele teorii i domysłów. Książka pomaga dotrzeć do sedna sprawy i ukazuje jaką władzę posiadają niektórzy ludzie i jak ją wykorzystują żeby uniknąć sprawiedliwości.

Wstrząsające

2019-04-13 Przeczytałam tę książkę w jeden wieczór. Do tej pory nie mogę uwierzyć w to, co stało się z tą biedną dziewczyną. Jestem pod wielkim wrażeniem pracy autorki jaką włożyła w odnalezienie tych wszystkich poszlak i powiązań pomiędzy podejrzanymi. Mam szczerą nadzieję, że prawdziwi sprawcy zostaną w końcu skazani.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.