Nieznośna lekkość bytu -  | okładka
WAB

Nieznośna lekkość bytu Milan Kundera

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-280-6053-1
EAN: 9788328060531
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: WAB
Format: 13,5x20,2 cm
Cena katalogowa: 24,99 zł

24,99 zł 15,51 zł

Produkt niedostępny

Opis

Milan Kundera i jego najsłynniejsza powieść w roli głównej. Majstersztyk światowej klasy literatury. Pierwsze wydanie miała w 1984 roku i od razu osiągnęła niebywały sukces. Bardzo szybko przeniesiona na wielki ekran, a w rolach głównych wystąpili Daniel Day-Lewis i Juliette Binoche.
Nieznośna lekkość bytu to historia praskiego lekarza i licznych kochankach, a w tym wszystkim pies. Autor w swym dziele związał wiele wątków, do których stale powracał w swoich dalszych dziełach.
Milan Kundera udowadnia, że my sami nie mamy wpływu na swoje życie. Wszystko determinowane jest przez przypadek. Wszystko, w tym także i miłość.

Audiobook

Fanpage autora na portalu Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jak najbardziej znośna

2019-04-13

Nie dla wszystkich ta książka będzie zrozumiała. Kundera w swej twórczości łączy erotyzm, miłość i rozważania na temat miejsca jednostki w społeczeństwie.

Jest to jedna z tych pozycji, które warto przeczytać dwa razy. 

Pierwszy by poznać całą historię. Drugi by znać już kontekst i skutki podejmowanych przez bohaterów decyzji. Pomoże nam to w zrozumieniu jakie siły kierują nami w życiu.

Akcja dzieje się w Czechach podczas licznych zmian politycznych, które mimowolnie odbijają się na obywatelach. Jednak nie to jest najważniejsze w fabule. 

Akcja toczy się wokół dwóch par i ich miłości zarówno tej fizycznej jak i duchowej.

Mimo, iż temat trudny, autor swym stylem nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury. 

Przypadek

2019-04-12
Dotyka do głębi. Arcydzieło światowej literatury. Skłania do rozmyślań i zapada w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Kundera zbudował bohaterów fenomenalnie. Każdy z nich za swoje upodobania, cech charakterystyczne, zdecydowanie nie są szarzy.

Nieznośna lekkość bytu

2019-04-12
Kundera stworzył opowieść niezbyt optymistyczną, ale za to prawdziwą. Opisał życie jednostki w świecie epoki totalitarnej, kiedy to człowiek nie był panem swojego losu. Lektura wymaga od czytelnika skupienia, gdyż łatwo się w niej pogubić, ale warto przeczytać od deski do deski. Daje inne spojrzenie na rzeczywistość.

8/10

2019-10-29
Aż dziwię się, że nigdy wcześniej sięgnąłem po tę książkę. Intrygująca, nieoczywista i dająca do myślenia. Oceniam 8/10

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.