Opowieść przodka - Dawkins Richard, Wong Yan | okładka
W.A.B.

Opowieść przodka Richard Dawkins, Yan Wong

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-09-17

ISBN: 978-83-280-3699-4
EAN: 9788328036994
Liczba stron: 864
Wydawnictwo: W.A.B.
Format: 170x240mm
Cena katalogowa: 69,99 zł
Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

69,99 zł 52,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pierwsze wydanie bardzo głośnej książki Dawkinsa. Zbiór fascynujących opowieści, encyklopedia ewolucji.

Autorzy zapraszają czytelnika do udziału w niezwykłej podróży w przeszłość, aż do samych źródeł życia na ziemi.

Richard Dawkins oraz Yan Wong uwzględniają w książce najnowsze odkrycia w zakresie biologii molekularnej. Każda strona “Opowieść przodka” to kolejny szczebel ewolucyjnej drabiny. Coraz bardziej i głębiej czytelnik zagląda w przeszłość wszystkich gatunków na naszej planecie. Podróż ostatecznie zbliża się do osobliwości zwanej początkiem dziedziczenia.

Fabuła książki stanowi opis pielgrzymki, w której udział biorą wszystkie współczesne zwierzęta. Zmierzają one w stronę przeszłości, aż do samego początku życia. Po drodze dołączają do nich inne, nowe gatunki i rodziny zwierząt. W momencie ich pojawienia się, Dawkins dodaje pewne ciekawostki na ich temat.

Na podstawie badań genetycznych i dowodów paleontologicznych, autorzy próbują odtworzyć prawdopodobną postać ostatniego wspólnego przodka. Dawkins wplata do opowieści wiele historii ze swojego dzieciństwa i czasów uniwersyteckich.

Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Opowieść przodka; Dawkins

2019-08-26

Dawkins to bardzo ciekawa postać. Moim zdaniem to nie jest do końca tak, że on nienawidzi wszystkich religii. On po prostu nie może znieść zła na świecie spowodowanego wyznaniami. Nie rozumiem czemu ludzie przestają wierzyć w jego dokonania naukowe po tej głośnej książce o wierze.
"Opowieść przodka" to genialnie napisana książka (można by rzec- podróżnicza) o przeszłości. Super zaprezentowane- w łatwy i przyswajalny sposób.

Gorąco polecam

Opowieść przodka

2019-08-26

Dawkins po swojej książce "Bóg urojony" stracił wielu czytelników, którzy zapomnieli o tym, że to genialny naukowiec. Jestem katoliczką i pomimo tego, co autor mówi na temat religii instytucjonalnych- każdy może mieć swoją opinię, a naukę należy rozgraniczać.

Genialnie napisana książka. Fajna przygoda

;)

2019-08-26
Bardzo ciekawa ksiażka. Gorąco polecam

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.