Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską  - Robert Janowski | okładka
Znak literanova

Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską Robert Janowski

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-11-07

ISBN: 978-83-240-3551-9
EAN: 9788324035519
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 135x215mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Rok wydania: 2016

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ta książka udowadnia, że wszystko w życiu jest możliwe.

Robert Janowski pierwszy raz tak otwarcie opowiada o swojej karierze i codziennym życiu, blaskach i cieniach show-biznesu i cenie, jaką przychodzi zapłacić za wielką popularność.

Miał zostać kolejnym Zimmermannem i wygrać konkurs chopinowski, jednak porzucił fortepian dla piłki nożnej.
Marzył o szkole teatralnej, tymczasem poszedł na weterynarię, bo chciał leczyć zwierzęta muzyką. Jednak nie potrafił żyć z dala od sceny i sztuki.

Występował w Oddziale Zamkniętym, a gdy spotkał Jonasza Koftę, trafił na deski teatru i zagrał w pierwszej polskiej rock-operze.
Uciekł z eliminacji do musicalu Metro, myśląc, że nie ma szans. A jednak został przyjęty i przez siedem lat grał w tym kultowym przedstawieniu główną rolę, a nawet podbijał z nim Broadway.

Dla widzów telewizyjnej Jedynki jest jednak przede wszystkim uwielbianym prowadzącym program „Jaka to melodia?”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Przypadki

2019-02-08
Przypadek - to słowo klucz, nieustannie przewijające się przez życie Roberta Janowskiego. Tak jak inni kolekcjonują magnesy na lodówkę, tak popularny prezenter ma swoją kolekcję przypadków.

Nie powinien więc dziwić fakt, że właśnie pod tytułem "Przypadki" ukazał się wywiad-rzeka z Robertem Janowskim, przeprowadzony przez Marię Szabłowską. Chociaż specjalnie nie trzeba go było ciągnąć za język, bo jest urodzonym gawędziarzem.

Kim on to nie miał być?! Drugim Zimermanem, naukowcem, prawnikiem... Tylko nie, broń Boże, aktorem i muzykiem - tak powiadała jego mama, pracująca jako reżyserka i animatorka w amatorskich teatrach.

I w rezultacie poszedł na weterynarię, którą studiował... 8 lat (!). Bo w tak zwanym międzyczasie pisał piosenki, wiersze, scenariusze, tworzył muzykę do tekstów Jonasza Kofty, poznanego dziwnym trafem, śpiewał w Sekcji Z, a potem w Oddziale Zamkniętym.
Grywał w filmach (głównie homoseksualistów lub dilerów, którzy zawsze źle kończyli) i sześć lat w musicalu Metro (gdzie grał główną rolę i z którym pojechał na Brodway!).

I już nikt mi nie wmówi, że Robert Janowski jest znany tylko z programu Jaka to melodia?
Chociaż, gdy przejmował ten program z rąk Maćka Kurzajewskiego (!), chyba nie przypuszczał, że zadomowi się w nim na 19 lat!

Mogłabym jeszcze taka długo wymieniać, skąd powinniśmy znać Roberta Janowskiego. To człowiek wielu pasji i zawodów, nieustannie się rozwijający, by spełniać swoje marzenia. I przy okazji pomóc spełniać je innym. Jest też niezwykle ciepłym i rodzinnym człowiekiem, zawzięcie stroniącym od miana celebryty.

W "Przypadkach" Robert opowiada o sobie tak szczerze, jakby mówił o najzwyklejszym człowieku, który w dodatku jest zdziwiony tym, że ktoś go chce słuchać.
Do tego garść anegdot z życia na scenie, mnóstwo inspiracji muzycznych i... opowiadanie "Spotkałem anioła".

„Przypadki”, czyli o opowieść o prawdziwym życiu „celebryty”

2019-02-08
"Przypadki" to niezwykła rozmowa ze zwyczajnym człowiekiem. Robert Janowski w otwarty sposób mówi o swoim życiu, sposobie myślenia, przygodach i planach na przyszłość. Jego opowieść rzuca zupełnie nowe światło na człowieka, który większości z nas znany jest jako prowadzący programu "Jaka to melodia". To opowieść o tym, co dla niego najważniejsze, o jego wielkiej pasji, o tym, co go niesamowicie wkurza i o licznych tytułowych przypadkach w jego życiu. Jego opowieść emanuje ciepłem i radością. Mnie ta książka zachęciła do czerpania jak najwięcej z każdej sytuacji, przed którą stawia mnie życie. Pokazuje, co można osiągnąć podążając za własną pasją oraz jak przypadkowe zdarzenia mogą zmienić bieg naszego życia. Doskonała lektura do pochłonięcia w jeden wieczór.

Robert Janowski, o jego życiu.

2019-02-07
Odłóżmy na bok plotki i przyjrzyjmy się postaci, jaką jest prezenter prowadzący program „Jaka to melodia?". Dzięki wywiadowi przeprowadzonemu przez Marię Szabłowską dowiemy się o nim wielu rzeczy, o których bez cienia wstydu opowiada szczerze i z przymrużeniem oka.

To człowiek, który miał za sobą wiele wzlotów i upadków, tak jak każdy z nas. Praktycznie już od dziecka był pod okiem mamy, która chciała, aby miał jak najlepsze życie i płatny zawód. Który rodzic o tym nie marzy, aby ich dziecko miało świetlaną przyszłość? Robert imał się wielu rzeczy. Od zostania pianistą do odkrycia w sobie powołania do pomagania zwierzętom, kończąc na ścieżce muzycznej i aktorskiej w filmach i w teatrze. Opowiada w wywiadzie każdą część życia zawodowego w szczegółach, które nas zaszokują, zasmucą, a nawet rozbawią do łez.
Jest to osoba, która nazywana jest celebrytą, a jak dobre wiemy, to słowo kojarzy się niezbyt dobrze. Miał za sobą wiele przykrości związanych z mediami, które rozsiewały historie z nieprawdziwych źródeł o jego życiu. Okazuje się, że bycie popularną osobą naprawdę często przynosi fatalne skutki.

Co obecnie robi poza prowadzeniem programu rozrywkowego? Czego nauczyło go doświadczenie przez te wszystkie lata? Jak radzi sobie jako weekendowy ojciec? A co najważniejsze, co go skłoniło do założenia programu „Jaka to melodia"i jak wpłynął on na innych Polaków, którzy sami byli jego uczestnikami? O tym również przeczytamy w wywiadzie.

Jeszcze przed sięgnięciem po biografię Roberta Janowskiego, kojarzyłam go tylko z filmów i programu „Jaka to melodia?". Okazuje się, że to jest naprawdę pozytywny człowiek, o pięknej duszy, który dla niejednych stał się autorytetem. To właśnie on jest znany z musicalu „Metro", o którym do dziś jest tak głośno. Codziennie przed telewizorami gości w domach milionów Polaków. Książka mocno mnie zaskoczyła, bowiem myślałam, że to będzie kolejna zwykła opowiastka o życiu zwykłego człowieka.

„Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską" - To obowiązkowa lektura dla zagorzałych fanów i ludzi, którzy chcą bliżej poznać Roberta.

Nieprzypadkowe przypadki

2017-01-03
Kim jest Robert Janowski? Skąd miliony Polaków znają jego nazwisko? Mimo że kojarzony przede wszystkim z programu „Jaka to melodia", to Janowski jest również aktorem i wokalistą, którego niektórzy pamiętają jeszcze z kultowego Metra grywanego w Teatrze Buffo.

Sympatyczny i ciepły człowiek

2016-12-30
Robert Janowski...
wiele z nas kojarzy go jako prowadzącego popularny teleturniej "Jaka to melodia?". Z lektury dowiecie się jaką rolę w jego życiu odegrał splot okoliczności nazywany powszechnie przypadkiem.

Wszystkie przypadki Roberta Janowskiego

2016-11-29
Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie to wyjątkowa pozycja na półkach księgarni.

„Przypadki", czyli o opowieść o prawdziwym życiu „celebryty"

2016-11-29
"Przypadki" to niezwykła rozmowa ze zwyczajnym człowiekiem. Robert Janowski w otwarty sposób mówi o swoim życiu, sposobie myślenia, przygodach i planach na przyszłość.

Piękna książka o ciepłym człowieku

2016-11-29
Robert Janowski w rozmowie z Marią Szabłowską utwierdza czytelników - widzów swojego programu, że ciepłym, wrażliwym człowiekiem jest nie tylko na ekranie telewizora, ale i w życiu codziennym. O

Miły Pan z telewizji

2016-11-29
Zaczynając czytać Przypadki, sądziłam, że będzie to zwykły wywiad, głównie o programie Jaka to melodia? Dostałam jednak do przeczytania piękną historię niezwykle utalentowanego i wrażliwego człowieka.

Życiorys pisany zbiegiem okoliczności

2016-11-29
Tytuł tej książki jest trafiony w dziesiątkę.

Przypadki

2016-11-08
Przeczytałam jednym tchem.Robert Janowski w rozmowie z Marią Szabłowską porusza wiele tematów.Od dzieciństwa,przez młodość,aż do chwili obecnej.Ciekawostki o których nie miałam pojęcia

Kilka nutek z życia Roberta Janowskiego

2016-11-03
Maria Szabłowska, współautorka słynnej „Wideoteki dorosłego człowieka" namówiła na rozmowę i zwierzenia znanego aktora, muzyka i dziennikarza, Roberta Janowskiego. Zapis tego, o czym opowiedział, można przeczytać w książce „Przypadki. Robert Janowski jakiego nie znacie".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.