Rdza - Philipp Meyer | okładka
C&T

Rdza Philipp Meyer

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-747-0283-6
EAN: 9788374702836
Tytuł oryginalny: American Rust
Liczba stron: 320
Format: 145x205mm
Cena katalogowa: 34,00 zł
Tłumaczenie: Violetta Dobosz

34,00 zł 24,12 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najbystrzejszy chłopak w miasteczku Buell to Isaac English. Zamiast jednak iść na studia, zostaje w domu, by opiekować się chorym ojcem po tym, jak matka popełniła samobójstwo, a starsza siostra, Lee, wyprowadziła się daleko. Teraz także Isaac pragnie się stąd wyrwać. I nawet najlepszy przyjaciel, Billy Poe, nie stanie mu na drodze.
Ten potężny, niedoszły sportowiec ciągle mieszka w przyczepie swojej matki, Grace. Skory do bójki stanie się przyczyną czegoś, co zupełnie odmieni losy obu przyjaciół i wystawi na próbę ich przyjaźń.
A także lojalność kochanków, Grace i Harrisa, miejscowego stróża prawa. Bo w obliczu kryzysu i zamknięcia pobliskiej huty ważniejszą rzeczą od prawa jest chyba słuszność postępowania w skomplikowanej sytuacji...
„To nie o Billy’ego Poe tak naprawdę się martwił. Od lat wiedział, jak ten chłopak skończy. W pewnym wieku ludzie poruszali się już własną trajektorią. Najlepsze, co można było zrobić, to próbować szturchnąć ich tak, by wrócili na właściwy kurs. Trajektoria Billy’ego Poe objawiła się dosyć wcześnie; to nie jego losem się przejmował. Przejmował się Grace i tym, jak to na nią wpłynie”.

Powieść Philippa Meyera kontynuje te najlepsze amerykańskie tradycje pisarskie, poczynając od Johna Steinbecka, poprzez prozę J.D. Salingera, a na historiach Cormaca McCarthy’ego kończąc...
SUNDAY TELEGRAPH

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.