SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie - Anja Rubik | okładka
W.A.B.

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie Anja Rubik

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2018-09-17

ISBN: 978-83-280-6066-1
EAN: 9788328060661
Tytuł oryginalny: SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: W.A.B.
Cena katalogowa: 19,99 zł

19,99 zł 10,99 zł

Oszczędzasz 9,00 zł
-45 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

To osiemnaście rozmów, które wypełnione są merytoryczną wiedzą, a to za sprawą jednej osoby - Anji Rubik. Kampania #SEXEDPL od kilku miesięcy podbija polski internet oraz staje się jedną z najbardziej przełomowych w historii.
#SEXEDPL, jest owocem pracy Anji Rubik, nie tylko modelki ale również aktywistki społecznej. Projekt odbił się dużym echem, a to ze względu na osoby, które brały w nim udział. Monika Brodka, Maffashion, Robert Biedroń i Maciej Stuhr to tylko niektóre osoby które wsparły projekt swoim wizerunkiem i doświadczeniem, w tematach które w Polsce nadal uważane są za tabu. W książce znajdziemy rozmowy z eskpertkami i ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, które w naszym kraju uważane są za niewygodne.

Zadaje pytania na które często nie możemy uzyskać jasnej odpowiedzi. Rozważa, kiedy nastaje dobry czas na pierwszy stosunek? Objaśnia znaczenia groomingu i sekstingu. Uczy w jaki sposób odróżniać infekcje przenoszone drogą płciową i jak je leczyć. Jest swoistym kompendium wiedzy o seksualności. Odpowiada na pytania na które z jakiegoś powodu nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Wzbogaceniem książki są komiksy Katarzyny Babis i fotografie Zuzy Krajewskiej, które nadają jej unikatowego stylu.
Młodzi ludzie do których adresowana jest ta pozycja, sami brali w niej czynny udział. Przepiękne fotografie wykonane w ramach sesji zdjęciowej #SEXEDPL, są owocem ich pracy nad książką. Dziewczyny, chłopaki, osoby niebinarne oraz pary, które przyjęły zaproszenie do współpracy nad książka to tylko namiastka ruchu społecznego #SEXEDPL.

Choć książka skierowana jest przede wszystkim do młodzieży, to stanowi idelane dopełnienie wiedzy na tematy związane z cielesnością i intymnością. W tej lekturze znajdziecie nowoczesne i merytoryczne podejście do tematów zamiatanych pod dywan. Warto podkreślić , że książka ma charakter non-profit. — zarówno Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z zysków ze sprzedaży książki, które zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL.

Anja Rubik o tym, czym jest #sexedPL

Profil Anji Rubik w serwisie Facebook

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Własnie tego brakowało

2019-02-19
Właśnie takiej książki brakowało w polskim rynku wydawniczym! Zamiast unikania odpowiedzi i spychania tematyki seksu, masturbacji czy zabezpieczania się na tamty tabu, Anja Rubik wychodzi temu naprzeciw i wydaje książkę, która wierzę, że pomoże nastolatkom, ale też ich rodzicom czy wychowawcom w romzowach na tak wazne tamaty, które dotyczą w końcu wszystkich. Do tego ładnie wydana i mądrze opracowana, z jasnym i przejrzystym podziałem na rozdziały i tematy, super.

Polecam!

2019-02-19
Bardzo polecam, Ładnie, estetycznie i porządnie wydana książka, na 224 stronach młodzież dostaje odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące seksu i intymności. Anja Rubik zrobiła kawał dobrej roboty i należą się jej za to brawa!

Wreszcie

2019-02-19
Nareszcie coś odpowiedniego dla młodych ludzi! Napisana dobrze, w prosty i zrozumiały sposób, pozwala młodym zrozumiec ich cielesność. Ta książka to odpowedź na wszytskie pytania, jakie młody człowiek stawia sobie, gdy wchodzi w dorosłość. Bardzo polecam!

Lepiej późno niż wcale

2019-02-19

Wreszcie polska młodzież doczekała się książki, która w normlany, skondensowany, prosty i mądry spsoób udzieli im odpowiedzi na pytania, których może bali się zadawać albo zwyczajnie nikt nie chciał im odpowiedzieć, ze wstydu, niewiedzy czy braku kompetencji.

Według mnie bardzo słuszenie wiele osób twierdzi, że książka Anji Rubik powinna być podręcznik  szkołach na zajęciach z wychowania do życia w rodzinie. Niestety, ciężko stwierdzić kiedy i czy w ogóle coś takiego mogłoby mieć meijsce, ale nadzieję daje to, że młodzi sięgają po tę książką, czytają ją i będą gotowi wejsć w dorosłość z wiedzą, która każdy powinien posiadać. Nie ma tu wulgaryzmów, ani strasznia wymyslonymi zagrożeniami, jest za to mnóstwo informacji o seksie i wszytskim co dotyczy naszej seksualności i intymności. 

Książka byłaby dobrym prezentem dla młodzieży w wieku licealnym, żeby mogli bez skrępowania rozmawiać na takie tematy, bo dotyczy to nas wszytskich i nie powinno być dłużej tematem tabu. 

Dobrze napisana dla młodych ludzi

2019-02-19

Myślę, że to bardzo dobrze, że taka książka wreszcie się ukazała w Polsce. Jej popularność to zdecydowanie wynik rozpoznawalności jej autorki i pomysłodawczyni - Anji Rubik i wielkie zaangażowanie mediów wspierajacych tę inicjatywę.

Jeżeli mamy wykształcić młode pokolenie na mądrych, świadomych i odpowiedzialnych ludzi, to taka książka z pewnością się im przyda. Jest napisana bez owijania w bawełnę, tak, aby trafić do młodzieży i ich przekonac i uświadomić. Rozmowy o seksie są bardzo często pomijane, stają się tematem tabu i polskie szkoły mają olbrzymi problem, aby coś z tym zrobić, a rodzce zwyczajnie nie mają na to czasu. Bardzo dobrze, że przychodzi tu z pomocą Anja Rubik, cieszę się, że wykorzystuje swoją popularność do takich właśnie celów, a sexedPL to juz nie tylko książka, ale cała seria, spotkań, wydarzeń i warsztatów. 

Warto sięgnąć po książkę, myślę, że rodzice dzięki niej nauczyliby się rozmawiać z dziećmi o seksie, a nastolatkowie poczuliby się lepiej z taką wiedzą. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.