Stażystka. Mój romans z prezydentem Kennedym i jego skutki - Mimi Alford  | okładka
Znak literanova

Stażystka. Mój romans z prezydentem Kennedym i jego skutki Mimi Alford

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-05-07

ISBN: 978-83-240-1705-8
EAN: 9788324017058
Opracowanie graficzne: Magda Kuc
Tytuł oryginalny: Once upon a Secret: My Affair with President John F. Kennedy and Its Aftermatch
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: A5
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Anna Gralak

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Skrywany przez pół wieku sekret romansu JFK

Zawsze zwracała się do niego „Panie Prezydencie”. On odmawiał całowania ją w usta, nawet kiedy się kochali. Przez osiemnaście miesięcy dzieliła najintymniejsze chwile z najbardziej publiczną i najpotężniejszą osobą na świecie.

Latem 1962 roku dziewiętnastoletnia, smukła, złotowłosa Mimi Beardsley, ukończywszy szkołę dla dziewcząt, przyjechała pociągiem do Waszyngtonu, by rozpocząć staż w biurze prasowym Białego Domu. Dla młodej i zupełnie niewinnej dziewczyny praca ta wydawała się życiową szansą. Czwartego dnia została zaproszona na spotkanie z Prezydentem do Białego Domu. Tego samego wieczoru rozpoczął się, trwający półtora roku romans prezydenta JFK z Mimi Alford, przerwany tragiczną śmiercią prezydenta w Dallas, skrywany przez autorkę następne 40 lat, a odkryty przez dziennikarzy w 2003 roku.

czy dzisiaj romans w Białym Domu mógłby się zdarzyć?

Jak Mimi żyła z tajemnicą?

O życiu z tajemnicą

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Jaki naprawdę był John F. Kennedy?

Romans z „bogiem” – czyli o relacji Mimi z prezydentem

O społecznym przyzwoleniu na romans prezydenta i kulisach schadzek

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nieznana twarz JKF

2015-02-27
J.F. Kennedy - jeden z najbardziej rozpoznawalnych prezydentów Ameryki na świecie. Przez swój naród przez wiele lat po tragicznym zamachu traktowany jak męczennik za ideały. W czasie swojej kadencji jak i po śmierci był często idealizowany. Dopiero z czasem, prawdopodobnie po skandalu Clintona, na wierzch zaczęły wypływać dawno zapomniane grzeszki byłego prezydenta. Jednym z nich był jego romans z Mimi, 19-letnią stażystką spędzającą lato w Białym Domu.

Spowiedź stażystki

2013-08-27
John Fitzgerald Kennedy był kobieciarzem. Najprawdopodobniej, spośród wszystkich prezydentów amerykańskich, miał największą liczbę kochanek. Dzięki swoim umiejętnościom szufladkowania, romanse te nie zostały odkryte przez dziennikarzy, nawet tych, którzy byli ściśle związani z Białym Domem. Zresztą nawet same "zainteresowane" kobiety nie wiedziały o sobie nawzajem.

Prawdziwa historia romansu Kennedy'ego

2012-07-19
Skandale, romanse, plotki i ploteczki - to to, co każdy z nas kocha najbardziej, nawet jeśli próbujemy się tego wyprzeć. Podświadomie uwielbiamy oglądać filmy i czytać artykuły o niepowodzeniach i błędach znanych i lubianych celebrytów. Media oczywiście potrafią to świetnie wykorzystać i obsypują nas książkami, zdjęciami, filmami i najróżniejszymi innymi formami przekazu, które z najzwyklejszej rzeczy potrafią stworzyć wielką aferę i przynieść im ogromne zyski. Czy więc można jeszcze spotkać na rynku publikację szczerą, wydaną z własnej potrzeby niekoniecznie finansowej, która przedstawiłaby nam daną znaną osobistość jako osobę, którą była ona naprawdę?

Tajemnice prezydenckiej alkowy

2012-07-02
Nie trzeba być biegłym w zakresie historii XX wieku, by wiedzieć kim był JFK. A jeszcze więcej mówi się na temat jego rozwiązłości. Mimi Alford w książce Stażystka opowiada o swoich erotycznych relacjach z 35. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Ci którzy będą szukać pikantnych szczegółów na temat kontaktów intymnych młodej dziewczyny i Kennedy'ego trafiają pod zły adres. Ta książka to raczej rozliczenie z własną przeszłością. Próba pogodzenia z tym, co się stało podczas stażu w Białym Domu oraz wpływu, jaki to miało na dalsze losy tytułowej bohaterki.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.