Tajemnica Oscara Pistoriusa - John Carlin | okładka
Znak literanova

Tajemnica Oscara Pistoriusa John Carlin

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-03-16

ISBN: 978-83-240-2695-1
EAN: 9788324026951
Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN
Tytuł oryginalny: Chase Your Shadow: The Trials of Oscar Pistorius
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Żywa legenda, idol dla tysięcy ludzi. Czy mógł zabić z zimną krwią?

Wieczór przed Dniem Św. Walentego. Reeva Steenkamp pisze kartkę do swojego chłopaka: „Dziś jest dobry dzień, by powiedzieć, że Cię kocham”. Dziewczyna nie może wiedzieć, że nie będzie już miała okazji, by mu ją wręczyć.
W nocy sąsiadka Oscara Pistoriusa słyszy krzyki. Na miejscu zjawia się policja i znajduje znanego sportowca, trzymającego w ramionach zakrwawioną Reevę. Dziewczyna po chwili umiera. Pistorius zabił ją ze swojej broni. Był przekonany, że strzela do włamywacza. Pomyłka okazała się tragiczna.
Pytanie jednak, czy rzeczywiście taka wersja zdarzeń jest prawdziwa.
On – uznany sportowiec, który jako pierwszy niepełnosprawny ścigał się na Olimpiadzie ze zdrowymi zawodnikami. Ona – wschodząca gwiazda modelingu. Byli najgorętszą parą showbiznesu w RPA, rozpoznawalną na całym świecie. Co zaszło feralnej nocy? Dlaczego romans dwójki młodych ludzi sukcesu zakończył się tak tragicznie?
Książka Johna Carlina, specjalisty w tematyce RPA, autora cenionej biografii Nelsona Mandeli, jest pełną napięcia opowieścią o życiu znanego biegacza i bulwersującej sprawie zabójstwa, które zaważyło na jego karierze i wizerunku. To także opowieść o realiach RPA, kraju, w którym przemoc wciąż towarzyszy codzienności, co w całej sprawie odegrało istotną rolę.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Zacna lektura

2015-05-13
Oscar Pistorius jest wzorem do naśladowanie. Stracił nogi, a mimo to zawalczył i stał się uznanym sportowcem, który jako pierwszy niepełnosprawny ścigał się na Olimpiadzie ze zdrowymi zawodnikami. Pokazał, że marzenia można osiągnąć mimo wszystko, aż tu nagle... morderstwo.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.