„Tylko krótko, proszę”. Rozmowa z Karelem Hvížd’alą, zapiski, dokumenty

 - Václav Havel  | okładka
Znak

„Tylko krótko, proszę”. Rozmowa z Karelem Hvížd’alą, zapiski, dokumenty Václav Havel

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2007-08-24

ISBN: 978-83-240-0857-5
EAN: 9788324008575
Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Format: 144 x 205 mm
Cena katalogowa: 39,00 zł
Tłumaczenie: Andrzej Jagodziński

39,00 zł 26,52 zł

Produkt niedostępny

Opis

To pierwsza od piętnastu lat książka Václava Havla. Dzieli się on w niej z czytelnikami wspomnieniami z czasów, gdy był głową państwa. Havel z humorem pokazuje codzienność na Hradczanach, swoje kłótnie z premierem, a także heroiczną walkę z ciągle psującą się drukarką. Obok anegdot czytelnik znajdzie w tej książce uwagi na temat współczesnego świata: od opisu narodzin młodej demokracji po wyjaśnienie, czemu operacja USA w Iraku musiała zakończyć się fiaskiem. Polskich czytelników na pewno szczególnie zainteresują fragmenty o Aleksandrze Kwaśniewskim i wspomnienie o Janie Pawle II.
To również opowieść o prywatnym życiu wybitnego polityka - Havel opisuje tragedię śmiertelnej choroby pierwszej żony i opowiada o początkach drugiej miłości i małżeństwa.
„Tylko krótko, proszę” stanowi po części kontynuację wywiadu z Karelem Hvížďalą, zapoczątkowanego w książce Zaoczne przesłuchanie oraz kolaż wypisów z osobistego pamiętnika oraz najrozmaitszych notatek i zapisków do najbliższych współpracowników.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jak wypędzić nietoperza?

2010-04-28
Sięgnąłem po książkę czeskiego prezydenta, bo słysząc o niej w rozmaitych mediach, zastanawiałem się, co w rzeczywistości wiem na temat tej postaci. Pierwszy demokratyczny prezydent powojennej Czechosłowacji, pierwszy prezydent Czech, wybitny dramaturg, jedna z czołowych postaci Praskiej Wiosny, twórca dysydenckiej Karty 77 - to wszystko może nie tak znowu mało, ale ta wiedza jest dosyć powierzchowna, biorąc pod uwagę moje zainteresowanie sprawami Czech, a także wielki szacunek, jakim darzę Vaclava Havla.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.