Wałkowanie Ameryki -  | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-246-3594-8
EAN: 9788324635948
Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Helion
Format: 140x208
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 22,24 zł

Oszczędzasz 12,66 zł
-36 %
Zamówienie wyślemy 2021-11-29
Książki od 3,90 zł!
Książki od 3,90 zł!

Opis

Ameryka w oczach (i uszach) korespondenta Polskiego Radia

Zamiast banalnej krytyki Stanów, Marek Wałkuski stara się, aby czytelnik zrozumiał ten kraj. Pisze ciekawie. Nie ogranicza się do samych ciekawostek. Przełamuje stereotypy na temat Amerykanów i ich kraju. Patrzy na USA z życzliwością i nie wierzy w ogłaszany przez wielu „mędrców" schyłek Ameryki.

Światowe supermocarstwo czy kolos na glinianych nogach?
Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami wymierzają sprawiedliwość?
Przystań dla imigrantów czy miejsce, gdzie przybysze z zagranicy są obywatelami drugiej kategorii? Neutralne światopoglądowo państwo czy kraj fanatyków religijnych?
Jakie naprawdę są Stany Zjednoczone? I jacy są Amerykanie? Inteligentni, życzliwi, otwarci, bezpośredni i optymistyczni? A może niedouczeni, zarozumiali, ograniczeni, nietolerancyjni i aroganccy? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy zakompleksieni?

Marek Wałkuski, dziennikarz radiowej „Trójki” i wieloletni korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie, w charakterystyczny dla siebie - dowcipny i przenikliwy - sposób opowiada o życiu w Stanach Zjednoczonych. Skupia się na specyfice tego wielkiego kraju - z jego ogromną powierzchnią, liczbą mieszkańców, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, jakie Ameryka stawia przed przybyszem z Europy.

zapraszamy na profil dziennikarza na Facebooku

O książce Wałkuskiego dziennikarze ”Trójki”

Inni klienci sprawdzali również

Na wschód od zachodu - Wojciech Jagielski | mała okładka
-32 %

Na wschód od zachodu

Wojciech Jagielski

6.8 / 10 (399 ocen)

44,90 zł

30,53 zł

36,99 zł

24,99 zł

44,99 zł

27,89 zł

Doskonały dzień
 - Evans Richard Paul | mała okładka
-38 %

Doskonały dzień

Richard Paul Evans

7.7 / 10 (888 ocen)

39,99 zł

24,79 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Wałkowanie ameryki", Marek Wałkuski

2015-12-29
„Wałkowanie Ameryki" to książka napisana przez korespondenta Polskiego Radia, Marka Wałuskiego, która każdemu czytelnikowi nieco przybliży społeczeństwo i kulturę Stanów Zjednoczonych.

Ameryka rozłożona na czynniki pierwsze

2015-12-16

„Wałkowanie Ameryki” to książka, która ukazuje Amerykę według Marka Wałkuskiego. Dziennikarz radiowej „Trójki” i wieloletni korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie zebrał wszystkie intrygujące spostrzeżenia ze swojego pobytu w USA i „przejechał po nich wałkiem”, rozkładając USA na czynniki pierwsze.

Kiedy zapytamy ludzi, z czym kojarzą im się Stany Zjednoczone, to zapewne usłyszymy wiele, przeróżnych odpowiedzi, niekiedy nawet wzajemnie się wykluczających. A to dlatego, że Ameryka jest krajem, który akceptuje odmienność, który akceptuje indywidualizm. W związku z tym, z Ameryki bardzo łatwo zrobić karykaturę, pokazując jej osobliwości, jak i jej przeróżne dziwactwa. „Trudności ze zdefiniowaniem Ameryki wynikają także z faktu, że kraj ten nie jest homogeniczny kulturowo, rasowo, językowo, etnicznie, politycznie i ideologicznie”. Celem Wałkuskiego było więc pokazanie realnej, prawdziwej Ameryki. Napisanie książki, która będzie ciekawa, ale nie będzie zawierała samych ciekawostek.

Wałkuski w charakterystyczny dla siebie, bardzo dowcipny, ale i przenikliwy sposób opowiada o swoim ponad dziesięcioletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych (miał szczęście zabrać ze sobą rodzinę) i specyfice tego ogromnego kraju, z jego wielką powierzchnią, liczbą mieszkańców, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, jakie Ameryka stawia przed przybyszami.

Stany w oczach emigranta

2015-01-08
Książka Marka Wałkuskiego ,,Ameryka po kawałku" przedstawia Stany takie, jakimi są w oczach emigranta zakochanego w kraju, do którego już tęskni, choć jeszcze nie udało mu się powrócić do ojczyzny. Nic w sumie dziwnego, bo Ameryka w oczach Wałkuskiego to kraj różnorodny, tolerancyjny, z polotem i fantazją wypełniający publiczną przestrzeń. Autor odpowiada na pytania, których nie zadalibyśmy, a do których odpowiedzi są szalenie ciekawe.

Polski Wałek w USA

2015-01-08
We're all living in Amerika! Jest wspaniała! - śpiewa Rammstein. Przeczytałem książkę, która przedstawia Amerykę rozwałkowaną na cały świat. Amerykę widzianą oczami dziennikarza.

Na początku był Kolumb - tą historię w skrócie wszyscy znają. Amerykanina też znamy - jest gruby and very stupid. Pamiętamy też, że w Juesej trzeba uważać, bo strzelają wszędzie i wszyscy. Środkowy palec w górę i szczęśliwego Nowego Jorku bejbe. Tak, tak...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.