Wielka samotność - Kristin Hannah | okładka
Świat Książki

Wielka samotność Kristin Hannah

Broszurowa ze skrzydełkami

Pierwsze wydanie: 2018-12-17

ISBN: 978-83-813-9095-8
EAN: 9788381390958
Tytuł oryginalny: The Great Alone
Liczba stron: 512
Format: 135x215mm
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Anna Zielińska

29,90 zł 20,63 zł

Produkt niedostępny

Opis

Alaska, 1974.
Nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika.
Dla rodziny w kryzysie jest to ostateczny test na przetrwanie.

Ernt Allbright, były jeniec wojenny, wraca do domu po wojnie w Wietnamie całkowicie. Kiedy traci kolejną pracę, podejmuje impulsywną decyzję: przeniosą się całą rodziną na północ, na Alaskę, gdzie będą żyli bez prądu i wody – w ostatniej dzikiej części Ameryki.

Dorastająca trzynastoletnia Leni, dziewczynka w trudnym wieku, uwikłana w burzliwy związek rodziców, ma nadzieję, że w nowej krainie czeka lepsza przyszłość dla rodziny. Jej matka, Cora, zrobi wszystko i pójdzie wszędzie dla mężczyzny, którego kocha, nawet jeśli oznacza to pójście w nieznane.

Na początku Alaska wydaje się być odpowiedzią na ich modlitwy. W dzikim, odległym zakątku kraju odnajdują się wśród niezależnej społeczności silnych mężczyzn i kobiet.

Ale wraz z nadejściem zimy i ciemnościami obejmującymi Alaskę, kruchy stan psychiczny Ernta pogarsza się. Wkrótce niebezpieczeństwa na zewnątrz bledną w porównaniu z zagrożeniami wewnątrz. W ich małej chacie, pokrytej śniegiem, przez osiemnaście godzin nocy, Leni i jej matka poznają straszliwą prawdę: są sami. Na zewnatrz nie ma nikogo, kto by mógł ich uratować.

W tym niezapomnianym portrecie ludzkiej słabości i odporności Kristin Hannah ujawnia niezłomny charakter współczesnego amerykańskiego pioniera i ducha ginącej Alaski - miejsca o niezrównanym pięknie i niebezpieczeństwie. „Wielka samotność” to odważna, piękna, pełna życia opowieść o miłości, stracie i walce o przetrwanie…

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wielka samotność

2019-01-25
Ernt Allbright, weteran wojny w Wietnamie i były jeniec wojenny wraca do domu i jest całkowicie innym człowiekiem. Gdy po kolejnej utracie pracy dowiaduje się, że jego wojenny kompan zapisał mi swoją ziemię na Alasce postanowił wziąć rodzinę i wyjechać na północ - do ostatniej dzikiej części Ameryki, która potrafi wydobyć z człowieka jego prawdziwy charakter. Żona Ernta, Cora, ma cały czas nadzieję, że na Alasce stan jej męża poprawi się i znów będzie człowiekiem, którym był przed wojną - jest bardzo oddana mężowi i zrobi dla niego wszystko. Nawet jeśli oznacza to porzucenie wszystkiego i wyjazd na Alaskę z nim i ich nastoletnią córką Leni.
Mimo nadziei Cory alaskańska zima wydobywa z Ernta wszystko to, co najgorsze - jest brutalny i agresywny, a niebezpieczeństwo Alaski nie jest najgorszym co je czeka. Kobiety zaczynają sobie zdawać sprawę, że największe niebezpieczeństwo czeka na nie wewnątrz chaty i nie ma nikogo kto mógłby je uratować.

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.