Zadyma w dzikim sadzie - Kiran Desai  | okładka
Znak

Zadyma w dzikim sadzie Kiran Desai

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2008-01-07

ISBN: 978-83-240-0926-8
EAN: 9788324009268
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Tytuł oryginalny: Hullabaloo in the Guava Orchard
Liczba stron: 248
Wydawnictwo: Znak
Format: 124 x 195 mm
Cena katalogowa: 27,00 zł
Tłumaczenie: Małgorzata Dobrowolska

27,00 zł 18,36 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nieudacznik Sampath Chawla zrezygnował z kariery. Po wielu próbach ułożenia sobie statecznego życia, pewnego dnia stwierdził, że to zdecydowanie nie jego droga. Wszedł na drzewo i postanowił już z niego nie schodzić.  Rodzina szybko wykorzystała wyskok Sampatha: Kulfi rozwijała swoje szalone talenty kucharskie, przygotowując synowi coraz to bardziej wymyślne potrawy, ojciec postanowił spieniężyć dziwactwo syna - ogłaszając go prorokiem, siostra - zakochała się w najbardziej niewłaściwym dla siebie chłopaku. Popularność Sampatha rozsławiła spokojne niegdyś miasteczko Shahkot. Ściągnęła też tłumy zwariowanych małp, wyraźnie bardziej uzależnionych od alkoholu niż od słów głoszonego proroctwa... Zadyma w dzikim sadzie to wielka, egzotyczna zabawa. To książka, dzięki której Kiran Desai zaistniała w świecie literackim, zdobywając uznanie krytyki i ciepłe przyjęcie czytelników. Salman Rushdie uznał Desai za jedną z najlepiej rokujących, najwybitniejszych autorek młodego pokolenia. Dziewięć lat po ukazaniu się Zadymy... autorka została laureatką Man Booker Prize za Brzemię rzeczy utraconych.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Niektóre owoce należy jeść razem ze skórką"

2011-02-02
Właśnie przeczytałam rewelacyjną książkę! Świetną powieść znakomitej młodej hinduskiej pisarki Kiran Desai. W zeszłym roku „Brzemię rzeczy utraconych" mnie zachwyciło i wiedziałam, że po książki Kiran Desai mogę sięgać bez obawy. „Zadyma w dzikim sadzie", bo właśnie tą książkę teraz miałam przyjemność czytać, okazała się lekturą znakomitą! Pod każdym względem: stylu, sposobu narracji, fantastycznego humoru i wyobraźni autorki! Przyznam, że uśmiech nie schodził mi z ust

Szymon Słupnik po indyjsku

2008-08-06
„Zadyma w dzikim sadzie" Kiran Desai to współczesna indyjska wersja Szymona Słupnika, którego miejsce zajmuje tutaj zagubiony, według rodziny i reszty otoczenia, nierozgarnięty nieudacznik - Sampatha, co się tłumaczy, o ironio losu!, „szczęśliwy los".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.