Zima świata - Ken Follett | okładka
Albatros

Zima świata Ken Follett

Oprawa twarda
Wydanie: Wydanie: 4
ISBN: 978-83-7885-522-4
EAN: 9788378855224
Tytuł oryginalny: The Century Trilogy 2: Winter of the World
Liczba stron: 1040
Wydawnictwo: Albatros
Format: 12.5x20.0cm
Cena katalogowa: 55,00 zł
Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk , Zbigniew A. Królicki

55,00 zł 39,15 zł

Produkt niedostępny

Opis

"Zima Świata" to drugi tom epickiej trylogii autora Filarów Ziemi, zatytułowanej "Stulecie"

Akcja książki rozpoczyna się w momencie dojścia Hitlera do władzy w 1933 roku, kilka lat po wydarzeniach opisanych w Upadku Gigantów. Pojawiają się tu postacie, których losy składały się na fabułę tamtej książki, a także ich dorastające i dorosłe dzieci. W Niemczech mnożą się akty przemocy wobec Żydów, represje wobec politycznych przeciwników partii nazistowskiej.

Rodziny von Ulrichów i Francków czynnie przeciwstawiają się nazistom i płacą za to najwyższą cenę. Wołodia, syn Grigorija Peszkowa, attache przy ambasadzie radzieckiej w Berlinie, prowadzi działalność wywiadowczą, werbując niemieckich informatorów. Jednym z nich jest Werner Franck. Drugi z braci Peszkowów, Lew, realizuje swoje marzenie – emigruje do Ameryki i zdobywa fortunę. Jego córka Daisy przyjeżdża do Londynu, gdzie poznaje sympatyzującą z faszystami rodzinę hrabiego Fitzherberta. Uwodzi syna hrabiego, zostaje jego żoną. Na uroczystym balu w Cambridge poznaje Lloyda Williamsa, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Daisy nie odwzajemnia jego uczucia. Zrozpaczony Lloyd wyjeżdża do Hiszpanii i zgłasza się jako ochotnik do brygad międzynarodowych. Tuż przed wybuchem II wojny światowej los ponownie zetknie go z Daisy...

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Zima świata", Ken Follett

2016-01-15
Pisarza, Kena Folletta, poznałam za sprawą jego powieści, „Kryptonim kawki" oraz „Lot ćmy". Te historie tak bardzo mi się spodobały, że od razu zaczęłam szukać innych, które autor również umiejscowił w czasach II wojny światowej. A jest z czego wybierać.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.