Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić (TED Books) - Stark Kio | okładka
Relacja

Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić (TED Books) Kio Stark

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-01-30

ISBN: 978-83-657-9653-0
EAN: 9788365796530
Tytuł oryginalny: When Strangers Meet: How People You Don't Know Can Transform You
Liczba stron: 112
Tłumaczenie: Anna Rogodzińska

21,03 zł

Produkt niedostępny

Opis

Odkryj nieoczekiwane przyjemności i możliwości, które płyną z rozmów z nieznajomymi! Przekonasz się, jak te momenty mogą zmienić ciebie i świat, który wspólnie dzielimy.

Nasze życie jest coraz bardziej odosobnione-żyjemy w ciągłym pośpiechu, przemykamy po ulicach ze spuszczonymi głowami, kierujemy myśli gdzie indziej, słuchamy tylko tego, co już znamy, i rzadko staramy się doświadczyć czegoś nowego. Mówienie do obcych poszerza nasz świat i pociąga za sobą wspólne doświadczanie człowieczeństwa, tworząc autentyczne powiązania emocjonalne. Poszerza nasz świat. Nawiązywane interakcje utwierdzają związek z miejscami, w których żyjemy, pracujemy i bawimy się, są pięknymi przerwami w rutynie naszego życia.

Stark pokazuje, jak rozmawianie z obcymi na nowo budzi nas do życia. Książka opiera się na życiowej praktyce autorki w rozmawianiu z obcymi ludźmi i pokazuje dynamikę tego, gdzie, jak i dlaczego obcy się ze sobą spotykają. „Znajomi nieznajomi” eksplorują bogate emocjonalne i polityczne znaczenia, które ujawniają się nawet w krótkich rozmowach i nieoczekiwanych spotkaniach z nieznajomymi. Stark ujawnia ukryte procesy, dzięki którym decydujemy, z kim się przywitać i komu zaufać, oraz niepisane zasady, na których te spotkania się opierają. Ta niezwykła książka uczy czytelników, jak rozpocząć rozmowę z nieznajomym i zawiera wyzwania dla tych, którzy odważą się to uczynić.

Youtube

Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam

2020-06-05
Jestem zachwycona tym "reportażem" autorki! To, w jaki sposób opisuje swoje proste, codzienne doświadcznia jest fascynujące....na pewno skorzystam z niejednej jej rady w swojej zabieganej codzienności;)

Treść na 5+

2020-06-05
Ta książka odmieniła moje życie! Trafiłem kiedyś na wystąpienie Kim na TedX, w którym opowiadała o "Znajomych nieznajomych". Nie byłem pewny, czy wszystko dobrze zrozumiałem, ale gdy zobaczyłem, że powstało tłumaczenie książki Kim na j.polski od razu je zamówiłem :) Tytuł ułatwia (nawet osobom bardziej introwertycznym) kontakty międzyludzkie i pokazuje, że da się nawiązać kontakt niemal z każdym:)

WOW

2020-06-05
WOW! Jestem pozytywnie zaskoczona tym tytułem. Jako osoba pracująca od jakiegoś czasu zdalnie, gdy zakończę swoje zadania na dany dzień, niezwykle łaknę kontaktu z innymi. Nie od dziś wiadomo, że kontakt internetowy nie jest w stanie zastąpić fizycznej relacji z innymi. Dzięki tej książce zrozumiałam, ze nie trzeba wychodzić wyłącznie ze znajomymi, by zaspokoić potrzebę kontaktu z drugą osobą. Odezwanie się do kogoś w windzie, bądź rozpoczęcie rozmowy pod blokiem potrafi "zrobić mi dzień" :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.