Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę


Jonathan Cott

Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę

Tłumaczenie: Łukasz Müller
Oprawa miękka
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Znak literanova
34,90 15,71

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Gdy się poznali, podarowała mu karteczkę z napisem »Oddychaj«. Tak rozpoczęła się najpiękniejsza w dziejach popkultury definicja słowa »kochaj«.

Wielu zarzucało Yoko, że to z powodu szalonej miłości do niej Lennon porzucił Beatlesów.
Ci, którzy znali Yoko i Johna naprawdę dobrze, wiedzieli, że była dla niego największą inspiracją i to dzięki niej rozwinął się jako artysta.

On: niekwestionowana ikona kultury XX wieku.

Ona: awangardowa artystka, wnuczka bankierów i spadkobierczyni arystokratycznego rodu. Studiowała razem z dziećmi cesarza Hirohito. W jej żyłach płynie krew cesarza z IX stulecia. Jako jedna z niewielu może się pochwalić współpracą z tak różnymi muzykami, jak John Cage, Ornette Coleman i Lady Gaga.

Mało kto poznał tę parę tak dobrze jak Jonathan Cott, który przyjaźnił się z nimi od 1968 roku. Przez cały ten czas był jedną z najbliższych im osób – widział ich w najbardziej intymnych chwilach, odwiedzał ich w apartamentach, bywał z nimi w studiach nagraniowych i na imprezach towarzyskich. Przegadał z nimi niejedną noc.
To on jako pierwszy rozmawiał z Lennonem, gdy ten poznał Yoko – i to on przeprowadził z nim ostatni wywiad prasowy na 3 dni przed śmiercią muzyka.

Materiały o książce

Piotr Metz

„Jonathan Cott zdobył rzecz niezwykle trudną – zaufanie Johna Lennona i Yoko Ono. Ta książka podsumowuje ich ponad czterdziestoletnią znajomość”.

Anna Gacek, dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia

„Gdy się poznali, podarowała mu karteczkę z napisem »Oddychaj«. Tak rozpoczęła się najpiękniejsza w dziejach popkultury definicja słowa »kochaj«.

Richard Gere

„Jonathan Cott ma wyjątkowy talent: potrafi pokazać ludzkie oblicze rozmówcy, nie odzierając go przy tym z jego magii”.

Recenzje

Sceny z życia artystów

42 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 40 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Autor książki Jonathan Cott to nie byle jaka persona w świecie dziennikarstwa muzycznego. Przeprowadził niezliczoną ilość wywiadów z bogami i bożkami sceny, z większością z nich się przyjaźnił i niejednokrotnie imprezował. (Więcej jego wywiadów znajdą Państwo na stronie: Rolling Stone).
Podobnie było w przypadku znajomości z Lennonem i Ono - na początku swojej dziennikarskiej kariery poznaje Johna, a z czasem także Yoko. Książka jest zapisem jego rozmów z artystami, to wywiady i artykuły dotąd niepublikowane lub publikowane tylko po części. › rozwiń tekst...

Ponadczasowość

99 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 56 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
„There's nothing you can know that isn't known/ Nothing you can see that isn't show".

Nigdy nie należałam do fanów Johna Lennona, ominęła mnie beatlesomania, nigdy nie włączyłam dobrowolnie muzyki tego kultowego zespołu, nigdy mnie nie ciągnęło do poznania mitów, w jaki obrósł przez całe lata aktywnej działalności i długo po niej.
Niemniej jednak postaci Johna i Yoko były mi znane - wiele słyszałam, choć nie ukrywam - bardzo pobieżnie - o ich uczuciu, będącym symbolem pokoju i wyjściu poza tradycyjne myślenie; miłości, skierowanej ku niebu i niebem inspirowanej.

› rozwiń tekst...

Sekrety wspólnego życia niezwykłej pary

92 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 62 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Jonathan Cott zaczynał jako pierwszy europejski redaktor kultowego magazynu "Rolling Stone". Miał szczęście dorastać w latach 60, w blasku historycznych wydarzeń: rewolucji społecznej, ożywienia kulturalnego, protestów politycznych, a także współtworzyć legendarny dziś tygodnik muzyczny. Jak całe rzesze młodych ludzi, dał się oczarować muzyce zespołu The Beatles i porwać charyzmie jednego z jego członków - Johna Lennona. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...