Adam Węgłowski

Lista książek

Wieki bezwstydu. Seks i erotyka w starożytności

Adam Węgłowski

Pornografia? Wtedy nikt nie znał tego terminu. Rozpusta? Przecież człowiek nie po to ma ciało, by się go wstydzić. Starożytni Grecy dali nam demokrację. Rzymianie - zapoczątkowali rządy prawa. Czy ich poglądy na sprawy erotyki przetrwały próbę czasu?

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Labirynt Verne'a czyli drugie życie kapitana Nemo

Adam Węgłowski

Zmienił świat, chociaż nigdy nie żył
Czy słynny kapitan Nemo naprawdę był Polakiem? Powstańcem styczniowym walczącym z Rosją?
Co kryje tajemniczy labirynt Juliusza Verne’a, pełen dat, słownych gier, map i zagadek?
Kto był pierwowzorem dowódcy Nautilusa? I co z tym wszystkim ma wspólnego brat Tadeusza Kościuszki, żyjący na bezludnej wyspie gdzieś na oceanie?

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie

Adam Węgłowski

Adam Węgłowski wyrusza śladami zombie w podróż przez epoki i kontynenty. Przemierza Afrykę, Karaiby, Bliski Wschód i puszcze średniowiecznej Polski. Udowadnia, że walka z żywymi trupami trwa od najdawniejszych czasów.

Więcej

39,90 zł

17,96 zł

Bardzo polska historia wszystkiego

Adam Węgłowski

Kim możemy się szczycić, a do kogo lepiej się nie przyznawać?

Polak Polakowi wilkiem – mówi znane porzekadło. Czasem coś nas dzieli, ale łączy jeszcze więcej. Otóż nigdy nie wystarczało nam to, co znane i odkryte – musimy upewnić się, że „nasi” dotarli dalej, odkryli wcześniej, osiągnęli więcej.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Noc sztyletników

Adam Węgłowski

Może tożsamości Kuby Rozpruwacza nigdy nie poznamy? Może Londyn ma już taką naturę, że generuje postaci z mgły i mroku, nieuchwytne i straszne, obrastające legendami?

Listopad 1888 roku. Kamil Kord przyjeżdża do Londynu z wizytą do dawno niewidzianego przyjaciela Nikodema Ponara. W tym czasie Kuba Rozpruwacz dokonuje coraz brutalniejszych ataków. W Whitechapel wybucha panika, policja miota się w poszukiwan[...]

Więcej

35,00 zł

26,15 zł

Krew Habsburgów - Adam Węgłowski | mała okładka
-35 %

Krew Habsburgów

Adam Węgłowski

Czy Wiedeń spłynie krwią Habsburgów? Wiedeń, rok 1889. W młodym arcyksięciu burzy się krew Habsburgów. Chce zmienić świat, nie zważając na konsekwencje! Kto inny krwi Habsburgów łaknie - dla własnej zemsty. W rezultacie Austro-Węgry czeka kryzys, z którego mogą nie wyjść cało! W środek tej afery wpada Kamil Kord - niespełniony dziennikarz z Polski, tropiący kryminalne zagadki. Kiedyś szukał Kuby Rozpruwacza[...]

Więcej

38,00 zł

24,86 zł

Noc Sztyletników - Adam Węgłowski | mała okładka
-26 %

Noc Sztyletników

Adam Węgłowski

Może tożsamości Kuby Rozpruwacza nigdy nie poznamy? Może Londyn ma już taką naturę, że generuje postaci z mgły i mroku, nieuchwytne i straszne, obrastające legendami? Listopad 1888 roku. Kamil Kord przyjeżdża do Londynu z wizytą do dawno niewidzianego przyjaciela Nikodema Ponara. W tym czasie Kuba Rozpruwacz dokonuje coraz brutalniejszych ataków. W Whitechapel wybucha panika, policja miota się w poszukiwani[...]

Więcej

38,00 zł

27,97 zł