Aleksandra Młynarczyk-Gemza

Aleksandra Młynarczyk - Gemza urodziła się w 1988 roku w Żywcu. Jest to znana artystka multimedialna, fotografka, performerka i pisarka. W latach 2008 – 2013 studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, następnie od 2013 do 1015 roku uczyła się na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w tym samym mieście. Na co dzień pracuje w galerii sztuki współczesnej. Obecnie również pisze doktorat ze sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Autorka ma zdiagnozowaną schizofrenię z komponentem afektywnym.

Aleksandra Młynarczyk-Gemza – nietypowa pisarka


Pisarka jest autorką dwóch książek. Pierwsza pojawiła się w 2021 roku pt. „W stronę integracji cienia. Kobiecy foto-rytuał” i wydana została przez wydawnictwo Universitas. Książka jest integralną częścią pracy doktorskiej pisarki, lecz z powodzeniem może funkcjonować samodzielnie jako artystyczny album. W 2022 roku wydawnictwo Miesięcznik Znak opublikowało drugą książkę artystki pt. „Zapiski wariatki”. Autorka zabiera czytelnika w świat osoby ze zdiagnozowaną chorobą psychiczną.

Aleksandra Młynarczyk-Gemza - osiągnięcia


Alekasndra Młynarczyk – Gemza związana jest z artystycznym środowiskiem społecznym Fundacji Razem Pamoja i Krakowskiego Domu Sztuki. W swojej twórczości nawiązuje do body art, sztuki kobiet. Autorka odbyła liczne staże w galeriach sztuki współczesnej m.in. w Pałacu Sztuki Współczesnej Galerii Narodowej w Pradze. Pisarka jest laureatkę Nagrody Obraz Roku na II Krakowskim Salonie Sztuki 2019. Otrzymała także stypendium Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS.
Lista książek: Aleksandra Młynarczyk-Gemza

26,99 zł 26,99 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

W stronę integracji cienia Kobiecy foto-rytuał - Aleksandra Młynarczyk-Gemza | mała okładka
-41 %

W stronę integracji cienia Kobiecy foto-rytuał

Aleksandra Młynarczyk-Gemza

6.0 / 10 (1 ocena)

22,83 zł 22,83 zł - najniższa cena 39,00 zł - cena detaliczna